Zdrowie Partnerstwo i seks Urlop z mężczyzną - jak go dobrze spędzić razem?

Urlop z mężczyzną - jak go dobrze spędzić razem?

Urlop z mężczyzną - jak go dobrze spędzić razem? [fot: sWrightOsment/CC/Flickr]

Wakacje w trakcie. Czas urlopów i corocznych wracających pytań: gdzie jechać? Ile za to zapłacimy? Czy uda się dostać wolne w pracy? Działamy szybko, pakujemy się, jesteśmy na miejscu, uff... urlop się rozpoczął. Ale jak często zastanawiamy się, jako go spędzić razem?

Skoro na co dzień goni nas praca i mamy mało czasu na wspólne jakościowe bycie razem. Jak przeżyć ten czas wspólnie z nim, aby było nam razem przyjemnie i aby każde z nas wróciło z naładowanymi akumulatorami?

O to kilka prostych zasad dobrego wspólnego urlopu:

  • Porozmawiaj o potrzebach zanim zaczniecie szukać oferty.

Na pewno masz swoje potrzeby i zachcianki, które chcesz spełnić na urlopie. Z nim jest podobnie. Zapytaj go o nie wprost. Co chce robić? Od czego chce odpocząć? Powiedz mu o swoich potrzebach. Teraz możecie szukać ofert, które spełnią oczekiwania wspólne i te indywidualne dla każdego z Was.

  • Daj mu wybór.

Mężczyźni lubią mieć wpływ na rozwój wydarzeń. Dlatego nie zmuszaj go do wyboru tej jedynej opcji, którą Ty znalazłaś. On się pewnie zgodzi, ale wewnętrznie będzie miał poczucie, że nie miał specjalnego wpływu na to gdzie i jak wspólnie spędzicie czas.

Mężczyźni lubią mieć poczucie kontroli. Pokaż mu opcje. Dzięki temu będzie miał komfort wpływu na decyzję, a Ty pojedziesz tam gdzie będziesz czuć się dobrze.

  • Czas urlopu to czas wspólny i czas dla każdego z Was.

Jeśli masz przekonanie, że urlop to czas dla Was i trzeba go spędzić w pełni razem, to pamiętaj – jesteście różni i macie swoje indywidualne potrzeby. Dlatego porozmawiajcie o tym, co chcecie robić razem i dajcie sobie przestrzeń na czas dla siebie.

Jeśli np. on lubi pospać dłużej, to ni
R. Milczarek/ Holis
e ściągaj go na siłę na poranne śniadanie. Ale weź dla niego przekąskę do pokoju. Ucieszy się, że pamiętałaś o nim.

Jeśli Ty np. wolisz poczytać książkę, zamiast wspinać się tak jak on po skałkach – to powiedz mu o tym, ale potem zapytaj jak wspinaczka? Mężczyźni lubią mówić o swoich sukcesach i prężyć się w ich blasku przed swoimi kobietami.

  • Zadbajcie, o jakość wspólnego czasu podczas urlopu.

I tu jest czas dla Was, jako dobrze rozumiejącego się duetu. Co lubicie robić razem? Jakie wspólne aktywności Was napędzają? Z czego potem się śmiejecie i jakie doświadczenia cementują Waszą wieź? Porozmawiajcie o tym, zanim weźmiecie katalog ofertowy w biurze podróży do ręki.

  • Pozwól mu zadbać o Ciebie.

Mężczyźni lubią zdobywać swoje kobiety. Do tego potrzebują czymś im zaimponować. Urlop jest doskonałym momentem do tego, aby zabłysnąć przed swoją partnerką. Jeśli zaprasza Cię na kolację i chce wybrać ciekawą restaurację – pozwól mu na to. Jeśli ma dla Ciebie niespodziankę w postaci wycieczki – przyjmij ją.

To jest dla niego sygnał, że starania zostały docenione. Nawet jeśli efekt tych działań Cię w pełni nie zachwyca – pamiętaj: myślał o Tobie, szukał rozwiązania, zaangażował się i przygotował coś dla Ciebie. Pochwal go. Właśnie dałaś mu sygnał, aby zrobił to ponownie.

  • Pozwól mu zadbać o siebie.

Prawie każdy mężczyzna ma potrzebę pozostawienia części swojego czasu i aktywności tylko dla siebie – taki męski warsztacik hobbystyczny.

Jeśli więc Twój mężczyzna na urlopie np. chce posiedzieć na balkonie chwilę SAM lub rano SAM popływać w basenie – nie pytaj go DLACZEGO? Po prostu daj mu ten komfort.

Prawdopodobnie pokocha w Tobie tę magiczną część, która pozwala mu być na chwilę z samym sobą. Dla mężczyzn taka cecha kobiet jest bezcenna i na pewno ją doceni.

  • Wzmocnijcie wspólne przeżycia – moc anegdot w samolocie lub po powrocie.

Wasz wspólny, dobrze spędzony urlop, to sukces, a sukcesy warto celebrować. Dlatego porozmawiajcie o ciekawych, pozytywnych, przepełnionych humorem doświadczeniach.

Co Was rozbawiło? Co pozytywnie zaskoczyło? Gdzie było Wam szczególnie razem przyjemnie i dobrze? Takie rozmowy łączą ludzi w związkach i dają energię na kolejne wspólne doświadczenia.

A teraz... pamiętajcie o biletach, taksówka na lotnisko zamówiona. Bawcie się dobrze. To jest Wasz czas!

Autor to coach, psycholog i manager. Prowadzi szkolenia i coaching indywidualny m.in. w zakresie: wykorzystania nowoczesnej psychologii, wpływu społecznego w sprzedaży, zarządzaniu zespołami, przywództwie, intermentoringu, komunikacji, asertywności, negocjacjach, motywacji, zarządzania konfliktem, typologii osobowości w biznesie i relacjach osobistych.

Robert Milczarek

2011-08-05 07:48:19

Treść pochodzi z:

Tagi:

psychologia,

wakacje,

partnerstwo,

para

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.