Co kupować online za dolary i sprowadzać do Polski? Można sporo zaoszczędzić
Czy kupowanie rzeczy ze Stanów Zjednoczonych za dolary i sprowadzanie ich do Polski jeszcze się opłaca? Powszechny dostęp do internetu i rozwój sprzedaży międzynarodowej sprawił, że nad tym rozwiązaniem zastanawia się wiele osób. Nie zawsze jednak płacenie w USD ma sens. Trzeba wiedzieć, jakich rzeczy szukać, w jaki sposób realizować transakcje i jak wykorzystać kurs dolara, by na tym zyskać.
Czy kupowanie rzeczy z USA za USD ma sens?
Dawniej zza oceanu sprowadzano rarytasy dostępne jedynie dla nielicznych. Te czasy jednak minęły, a w dobie globalizacji każdy z nas może kupić dolary i samemu zrobić zakupy w amerykańskim sklepie online. Pytanie tylko, czy rzeczywiście takie działanie ma sens? Istotne jest przeliczenie ceny produktu bo aktualnym kursie dolara i doliczenie ewentualnych kosztów transportu. Dopiero taką cenę końcową porównujemy do ceny w Polsce i podejmujemy decyzję, czy taki zakup jest dla nas opłacalny. Pamiętaj również, że zamówiony towar najprawdopodobniej dotrze do Ciebie znacznie później niż gdyby został zamówiony w naszym kraju.
Załóżmy jednak, że cena przedmiotu jest atrakcyjna. Nie zależy Ci specjalnie na czasie, a w dodatku dana rzecz w ogóle nie jest dostępna w Polsce lub jest horrendalnie droga. W takiej sytuacji sprowadzenie jej z USA może rzeczywiście być najlepszym rozwiązaniem.
Jakie rzeczy warto kupować za dolary i sprowadzać do Polski?
Osoby preferujące robienie zakupów online w USD zwykle sięgają po dwie główne grupy produktów:
- odzież,
- elektronikę.
Pierwszy przypadek wynika z bardzo dobrego stosunku jakości do ceny. Często za kilka dolarów da się kupić ubrania o wiele trwalsze niż te sprzedawane w Europie. Co więcej, w Ameryce jest ogromny rynek odzieży w większych rozmiarach. Można znaleźć więc tam rozwiązania niedostępne lub trudne do znalezienia u nas.
Druga z wymienionych grup związana jest z faktem, że wielu elektronicznych gigantów pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. To sprawia, że liczne rozwiązania pojawiają się tam znacznie prędzej niż w Europie i są oferowane w lepszych cenach. Zawsze natomiast warto upewnić się, że biorąc pod uwagę kurs dolara i koszt przesyłki, takie działanie nadal będzie opłacalne.
Jak robić zakupy przez internet i nie przepłacać na kursie dolara?
Załóżmy, że znajdziesz swój wymarzony towar w amerykańskim sklepie. Jest w rewelacyjnej cenie nawet po doliczeniu kosztów przesyłki, a w Europie nie ma go w ogóle. Jak opłacalnie sprowadzić go do Polski?
W takiej sytuacji najpierw musisz nabyć dolary, którymi opłacisz transakcję. Zamiast wymieniać środki jak zawsze w banku, gdzie nie masz wpływu na kurs dolara, po jakim zostanie dokonane przewalutowanie, sprawdź możliwości jakie oferują serwisy internetowe i kantory online. Np. InternetowyKantor.pl to miejsce, gdzie kupisz USD po wyjątkowo atrakcyjnym kursie: https://internetowykantor.pl/kurs-dolara/. Środki trafią na Twoje konto walutowe, z poziomu którego możesz nimi swobodnie zarządzać lub możesz od razu podczas wymiany zlecić przelew na docelowe konto sprzedawcy. Dzięki temu unikniesz prowizji i dodatkowego przewalutowania.
To o wiele lepsze rozwiązanie niż korzystanie z kont złotówkowych. Wynika to z faktu, że w ich przypadku USD są przeliczane automatycznie po kursie bankowym na równowartość w PLN. Ten z kolei najczęściej nie jest zbyt atrakcyjny i nie masz na niego wpływu.
Jakie są różnice w kursach walut?
Jeśli chcesz kupować dolary i inne waluty w atrakcyjnych cenach, wejdź na stronę https://internetowykantor.pl/kursy-walut/. Możesz tam obserwować zmieniające się kursy, które są regularnie aktualizowane. Dzięki temu szybko zorientujesz się, jaka stawka rzeczywiście jest okazyjna.
W tym serwisie wymiana walut odbywa się online – szybko, sprawnie i wygodnie. Ponadto serwis oferuje różne promocje, dzięki którym możesz taniej wymienić walutę, np. Program Punktowy. Co ważne, jest też możliwość wymiany waluty online bez rejestracji konta – dzięki temu możesz wypróbować serwis bez zakładania tam profilu. To dobry sposób, aby regularnie kupować tam obce waluty i w przypadku promocji mieć już na koncie walutowym odłożoną niezbędną kwotę.