Gdy pracowaliśmy przy serwisie iWoman w latach 2012-2014, miał on już swoją historię. Grupę ludzi, która była świadkiem jego powstania i przywiązała się do niego. I bynajmniej nie mówię tu o przywiązaniu, które widzimy w naszej codziennej pracy (a przynajmniej ja – w mojej). W przeciwieństwie do większości świata, który goni za pieniądzem i sukcesem, ci ludzie chcieli coś przekazać innym i wnieść jakość do Internetu pełnego śmiesznych filmów o kotach i upadkach na rowerze.
Rozumiemy zaangażowanie, które kiedyś rozpalało ten serwis i nie chcemy, aby iWoman zniknęło z umysłów czytelniczek, jak kolejny sztampowy portal dla kobiet. Choć nie jesteśmy wybitnymi pisarzami, zdobywcami jakichkolwiek nagród, to wciąż mamy w sobie głód zmieniania świata, a nie pozostawienia go w gorszym stanie niż zastaliśmy.
I mamy nadzieję, że uda nam się to osiągnąć. Jeżeli zboczymy z kierunku, dajcie nam znać i pomóżcie, nie krytykujcie. Jeżeli w Was też jest głód zmian, wykorzystajmy go razem.
Dzisiaj wracamy. Po 1162 dniach od zawieszenia, 1584 godzinach od zamknięcia. To były intensywne godziny, dlatego cieszymy się, że tu jesteś.
iWoman, 2010 rok

iWoman, 2013 rok

W 2013 roku Grupa Money.pl będąca właścicielem serwisu, posiadała już trzy portale o stylu życia: iWoman.pl, Mentream.pl i Platine.pl. Jednak cały czas to iWoman było projektem, który cieszył się największym powodzeniem. Ruch w serwisie sięgał już niemal 1 000 000 wizyt miesięcznie.
Z redakcją pod przewodnictwem Tomka Bonka – redaktora naczelnego, nie było łatwo. Zawsze kiedy próbowaliśmy „przepchnąć” jakiś śmierdzący projekt, aby zwiększyć ruch w serwisie, jakość była na pierwszym miejscu.
Byłem wtedy odpowiedzialny za zwiększanie ruchu w serwisie, moje pomysły często nie szły w parze z wizją redakcji. Z mojej perspektywy widziałem w tym problem (głównie dla moich celów), ale z perspektywy czasu widzę, jak wiele znaczyła jakość i „odkrywczość” treści, które się tam znajdowały. Bez nich nikt nie pamiętałby o tym portalu 5 lat później.

Pod koniec 2014 roku Grupę Money.pl, przejęła Grupa Wirtualna Polska, posiadająca wiele serwisów kobiecych. Miesiąc później, na początku 2015 roku iWoman zostało zawieszone, a po 3 latach zamknięte.
Nie oceniamy tej decyzji negatywnie. Z punktu widzenia biznesowego oczywiste było, że grupa nie będzie prowadzić równolegle kilku serwisów o tej samej tematyce. Nie mniej jednak, to właśnie pokazuje, że idee łatwo skruszyć i pogrzebać przez pieniądze i kalkulacje.
Nowe iWoman
8 Marca 2018 roku iWoman rozpoczyna kolejny rozdział w swojej bujnej historii. Wierzymy, że będzie to pozytywny etap dla Was – czytelniczek oraz dla portalu, który nie chce dać się zamknąć.
Zachęcamy do dyskusji na temat dalszej drogi iWoman. Wpisujcie swoje propozycje, spostrzeżenia, pomysły. I nie zapominajcie o tym, że Wy też możecie mieć wpływ na kierunek tego serwisu. Jeżeli jest temat, który chciałybyście poruszyć w artykule i o nim napisać zgłoście się do nas – redakcja@iwoman.pl
Filip i Wojtek