Wirtualna karta eSIM – jak działa i dlaczego to dobre rozwiązanie?
W porównaniu z tradycyjną kartą SIM eSIM jest wygodniejszy, bezpieczniejszy i bardziej ekologiczny. Daje Ci też masę dodatkowych możliwości, bo pozwala korzystać z wielu numerów na jednym telefonie lub z tego samego numeru na różnych urządzeniach. Podpowiadamy, co warto wiedzieć o wirtualnej karcie SIM w smartfonie i jakie korzyści zapewni Ci dodatkowy eSIM do zegarka, tabletu lub routera.
Czym jest karta eSIM i jak działa?
eSIM to nowoczesne rozwiązanie, które zastępuje tradycyjnego SIM-a. W miejsce plastikowej karty mikroprocesorowej wkładanej do smartfona jest całkowicie wirtualna karta SIM. Co to znaczy? eSIM zapisywany jest w postaci cyfrowej w specjalnym, niewielkim module zamontowanym na stałe w urządzeniu.
Zasada działania kart eSIM i SIM jest natomiast taka sama. Bez nich Twój telefon może wykonywać tylko połączenia alarmowe i nie połączy się z internetem. Dlaczego? Bo do kart przypisany jest Twój numer telefonu oraz unikatowy kod ICCID, który pozwala operatorowi rozpoznać użytkownika.
Zalety wirtualnej karty SIM w telefonie oraz eSIM do zegarka, tabletu lub routera
Karta eSIM w smartfonie zapewni Ci wiele korzyści takich jak:
· Wygoda i oszczędność czasu. eSIM-a aktywujesz w urządzeniu w kilka sekund i nie czekasz na kuriera.
· Mniejszy wpływ na środowisko naturalne. Ograniczasz plastik (dziesiątki tysięcy kart SIM u operatora to już sporo śmieci w przyszłości) oraz ślad węglowy (kurier nie musi Ci nic wozić).
· Większe bezpieczeństwo. Dzięki karcie eSIM łatwiej namierzyć zgubiony lub skradziony sprzęt, bo modułu nie da się tak po prostu usunąć jak plastikowej karty SIM.
· Wiele numerów w jednym telefonie. Możesz aktywować kilka kart eSIM w smartfonie lub korzystać jednocześnie z eSIM-a i tradycyjnego SIM-a.
· Rozwiązanie przyszłości, które wyprze plastik. Apple już od modelu iPhone 14 testuje opcję smartfona bez slotu na fizyczną kartę SIM (na razie tylko w Stanach). Według wielu doniesień nowy iPhone 15 będzie działał tylko na kartę eSIM. Bardzo prawdopodobne, że z czasem inni producenci pójdą w ślady Apple’a.
Wirtualną kartę SIM z tym samym numerem możesz też aktywować na wielu różnych urządzeniach. Co dzięki temu zyskujesz?
· eSIM do zegarka pozwala Ci odbierać i wykonywać połączenia na smartwatchu czy wyświetlać powiadomienia z telefonu. Jesteś więc w kontakcie ze światem nawet wtedy, gdy wyskoczysz pobiegać bez smartfona.
· Dzięki eSIM-owi do tabletu lub laptopa urządzenia te mogą łączyć się z internetem, korzystając z pakietu danych, który masz w telefonie.
· Router z eSIM-em pozwoli Ci z kolei stworzyć sieć Wi-Fi, której możesz używać w domu lub zabrać ją ze sobą wszędzie, gdzie potrzebujesz.
Oferta Orange Flex – eSIM za darmo, także jako dodatkowa karta
Szukasz atrakcyjnej oferty z wirtualną kartą SIM? Sprawdź subskrypcję Orange Flex – eSIM masz w niej bez abonamentu i zobowiązań. Usługa jest niezwykle elastyczna – możesz wielokrotnie zmieniać wybrany plan komórkowy na inny (raz w okresie rozliczeniowym) lub zrezygnować bez okresu wypowiedzenia. A płatności robią się same przez podpiętą w aplikacji kartę płatniczą lub ze środków przesłanych BLIKIEM. Wygodnie, prawda?
No i oczywiście kartę eSIM w Orange Flex masz bez dodatkowych opłat. Co więcej, również za ekstra eSIM w Orange Flex nie płacisz nic. W zależności od wybranego planu w cenie masz 1, 2 lub nawet 3 dodatkowe karty z tym samym numerem. Chcesz dowiedzieć się więcej? Szczegółowe informacje o eSIM-ie w Orange Flex znajdziesz na stronie https://flex.orange.pl/esim.
Artykuł Sponsorowany