Biorytm

Pokaż biorytm na dzień:
Wybierz swój znak zodiaku
Wybierz znak zodiaku Partnera

Czym jest biorytm?

Biorytm to inaczej naturalny rytm biologiczny człowieka. Tak jak zjawiska zachodzące w przyrodzie w sposób cykliczny, tak również życie człowieka podlega pewnej regularności. Według teorii, od narodzin aż do śmierci każda istota żyjąca znajduje się pod wpływem trzech głównych cykli:

  • cykl fizyczny - trwa 23 dni. Decyduje o naszym samopoczuciu, witalności, sile fizycznej i odporności organizmu. Sprawdzając wartość tego cyklu możemy świadomie uniknąć niepotrzebnych przeciążeń i chorób.
    Jeżeli wartość cyklu fizycznego spada poniżej zera oznacza to okres spadku energii i ograniczonych możliwości. Warto wówczas przeznaczyć ten czas na odpoczynek i relaks. Jeżeli wartość cyklu fizycznego jest większa niż zero są to tzw. dni fizycznej witalności, gdzie nasza siła i sprawność fizyczna są ponadprzeciętne, jednakże należy unikać niebezpieczeństwa nadmiernego wysiłku.
  • cykl emocjonalny - trwa 28 dni. Decyduje o naszym samopoczuciu psychicznym, dotyczy takich cech jak nastrój, intuicja, rozwaga czy opanowanie. Warto zwrócić na niego uwagę, gdy planujemy podjąć się nowych zadań wymagających skupienia i koncentracji.
    Okres 14 dni, w których cykl emocjonalny przyjmuje wartości dodatnie jest okresem twórczych zdolności i energii emocjonalnej. Jest to okres w którym jesteśmy pełni wigoru i inwencji. Czas pozostałych 14 dni, w którym cykl przyjmuje wartości ujemne, to okres w którym brakuje nam wytrwałości, rozwagi i pewności siebie. W tych dniach możemy być bardziej kapryśni i przewrażliwieni w naszych osobistych relacjach z innymi.
  • cykl intelektualny - trwa 33 dni. Jest to miernik naszych możliwości umysłowych. Jak sama nazwa wskazuje, decyduje on o naszych cechach intelektu takich jak pamięć, logiczne myślenie, zdolność kojarzenia i koncentracji. Warto zwrócić na niego uwagę w chwilach podejmowania ważnych decyzji lub gdy czekają nas zadania wymagające zwiększonej sprawności intelektualnej.
    Wartość dodatnia cyklu intelektualnego znamionuje najlepszy czas do nauki, badań oraz podejmowania decyzji. Wartości ujemne oznaczają czas, gdzie nasza zdolność oceny sytuacji może być zaburzona.

HOROSKOP CHIŃSKI

Wybierz rok urodzenia