Jak urządzić biuro?

Jak urządzić biuro? [fot: scarletgreen/CC/Flickr]

Zastosowanie zasad feng shui w biurze poprawi efektywność pracy, przyciągnie dobrobyt oraz polepszy relacje międzyludzkie.

Aby usprawnić przepływ pozytywnej energii zadbaj o to, by twoje biuro było zagospodarowane zgodnie z zasadami feng shui.

1.Biurko ustaw w rogu, tak aby mieć ''stabilne plecy'' oraz widok na okno i drzwi. Drzwi i biurko powinny być ustawione w stosunku do siebie po przekątnej. Jeśli jesteś szefem zadbaj o jak największą przestrzeń wokół siebie.

2.Aby zwiększyć swoją kreatywność, umieść komputer w północno-zachodniej części biura. Jeśli komputer ma ci pomagać w generowaniu zysków powinien się znaleźć w południowo-wschodniej części pomieszczenia.

3.Na ścianie w rogu bogactwa powieś obraz z widokiem na jezioro lub wodospad, gdyż woda sprzyja przepływowi energii i wzmacnia okolicę bogactwa.

4.Umieść w biurze akwarium lub małą fontannę. To pomoże wzmocnić energię odpowiedzialną za twój biznes i sukces zawodowy.

5.Wygospodaruj w rogu biura kącik z zielenią o gładkich liściach (kaktusy zakłócają przepływ energii). Mogą to być rośliny naturalne lub sztuczne, które będą czynić aluzję do rosnącego dobrobytu.

6.Wyodrębnij strefę bogactwa, gdzie umieścisz, np. czerwoną kopertę zawierającą kilka monet, trzy chińskie monety związane czerwoną wstążką, kryształ na czerwonej wstążce pod oknem, obraz czerwonej ryby sprzyjającej bogactwu lub kwiatu lotosu symbolizującego wielkie osiągnięcia. Możesz też postawić dekoracyjny dzban wody tuż przy wejściu do biura.

7.W wystroju uwzględnij także dodatkowe elementy sprzyjające sławie i powodzeniu. Będą to wszystkie elementy koloru czerwonego, przedmioty wykonane z drewna, koła lub dzwonki, muszle, wizerunek feniksa, koguta lub pawia symbolizujących szczęście.

8.Zadbaj o równowagę jin i jang w dekoracji. Wybierając okna, meble czy podłogi dopilnuj, by w pomieszczeniu było zarówno jasne jak i ciemne światło, twarde i miękkie podłoże oraz gładkie i szorstkie umeblowanie.

9.Pamiętaj o doborze odpowiedniej kolorystyki. Gdy potrzebujesz wzmocnienia kreatywności otaczaj się kolorami optymistycznymi jak odcienie żółtego lub pomarańczowego. Takie kolory wpływają też korzystnie na relacje międzyludzkie. Jeśli nie są dla ciebie ważne relacje pomiędzy pracownikami, a liczy się jedynie zysk, biuro powinieneś utrzymać w chłodnych szarych tonacjach.

10.Umieść w biurze inspirujące zdjęcia, cytaty, myśli, czyli wszystko to, co skłania do aktywności i podejmowania działań. Z szacunkiem traktuj wszystkie firmowe dokumenty, ponieważ przedstawiają one przeszłość, teraźniejszość i przyszłość firmy.

Ewa Paduch

2010-05-12 13:40:02

Tagi:

energia,

mieszkanie,

biuro,

zasady,

feng shui,

filozofia chińska

Komentarze

 • 13.12.12, 03:52:29

  ~CZajniczek napisał(a):
  Dość płytki artykuł, z feng-shui urządza się praktycznie każde pomieszczenie indywidualnie, to co tutaj podano to nie są jakieś stałe zasady tylko wskazówki jak najczęściej jest korzystnie (np. nie zawsze komputer w północno-zachodniej lub południowo-wschodniej części). Z tego wszystkiego jest jedna żelazna zasada: biurko nigdy nie może być tyłem do drzwi, bo nawet nie wierząc w żadne energie itp wiadomo że to bardzo rozprasza i przeszkadza się skoncentrować. Jakąś roślinkę też zawsze dobrze mieć w biurze, tyle że z tymi kaktusami to też nie zawsze prawda (dla większości ludzi są niekorzystne ale dla niektórych mogą być korzystne). Pkt 8 zgadza się w 100% z tym że równowaga nie musi oznaczać 50/50 ;).
 • gracjanka

  19.02.13, 09:23:21

  gracjanka napisał(a):
  równowaga w biurze jest mega ważna, aleja teraz wybieram meble i najbardziej mi sie podoba zestaw, ktory nie jest zgodny z wytycznymi: http://www.tanie-meble-biurowe.com/aranzacja-biura-1/
 • sparkase

  19.02.13, 15:10:52

  sparkase napisał(a):
  jeśli chodzi o biuro u mnie w pracy to z tego co zauważyłam większość mebli jest z IKEI, ale jest bardzo ładnie, a moje domowe biuro jest takie mozna byłoby powiedzieć w stylu skandynawskim ;)
 • 16.10.14, 12:54:02

  ~aluśka napisał(a):
  fajne meble do biura ma firma classic meble ;) oni działają na terenie warszawy, więc jeśli ktoś z tamtych rejonów to polecam :)
 • 6.01.15, 02:09:12

  ~Bettika napisał(a):
  Najmodniejsze juz od dłuższego czasu są fototapety w biurze. Czesto pracownik sam może wybrać zdjęcie czy zaprojektowac wzór, jaki ma pojawić się na ścianie w jego miejscu pracy. Pomysłów są tysiące :) kilka ciekawych propozycji chocby tu: https://www.dekea.pl/pl/dzial/fototapety-tapety-scienne-tapety-clarke-i-clarke/obrazy/fototapety-tapety-do-biura-i-gabinetu
 • 5.10.15, 00:02:55

  ~aśka88 napisał(a):
  http://www.nataliadesign.pl/ -> pani z tej firmy jest profesjonalna projektantka wnętrz. może warto się z nia skontaktować?
 • 29.11.15, 12:24:15

  ~Moska90 napisał(a):
  Ja ostatnio miałam do czynienia z gruntowną przebudową biura. Zdecydowaliśmy się na szklane ściany działowe. Początkowo sama nie byłam do końca przekonana co do tego projektu, natomiast po remoncie biuro wygląda świetnie. Wizualnie jest w nim dużo więcej miejsca. Sprawdźcie sami takie propozycje na http://www.scianydzialowe.com.pl/
 • Laurencja

  3.12.15, 14:34:43

  Laurencja napisał(a):
  Moim zdaniem wiele biur powinno przejść metamorfozę, teraz są takie designerskie rzeczy, że naprawdę może być fajnie urządzone, ze smakiem ale też bez tej wszechogarniającej wszystko nudy. Ja ostatnio zakochałam się w designie umbra http://www.barokko.pl/pol_n_Nasze-marki_Zagraniczny-design_Umbra-338.html i uważam, że taki styl warto promować
 • 16.03.16, 19:11:23

  ~Kazimierkaw napisał(a):
  Tutaj mają wiele fajnych pomysłów na biuro http://superwnetrza.pl/category/wnetrza/gabinet/ :)
 • 28.07.16, 23:04:58

  ~Krygrownnna napisał(a):
  Zobaczcie sobie meble firmy Absynth : http://www.decomania.pl/pl/c/Meble-Absynth/2032 idealnie nadają się do biura.

Biorytm

Wybierz datę urodzenia