Astrologia Znaczenie imion

Znaczenie imion

Sabina

 

Charakterystyka imienia

Sabina jest raczej trudna w pożyciu. Jest materialistką, uwielbia pieniądze i zaszczyty, lubi też intrygi. Kiedy coś jest nie tak, wystawia kolce. Lepiej nie namawiać jej do zmiany decyzji. Innym ufa rzadko, sobie samej zawsze. Sabina patrzy na świat w bardzo subiektywny sposób i nie łatwo na nią wpłynąć.

 

Pochodzenie

Imię Sabina ma pochodzenie łacińskie i wywodzi się od nazwy plemion Sabelskich, Sabinów, zamieszkujących środkową Italię.

 

Imieniny

29 sierpnia, 27 października, 5 grudnia

 

Formy obcojęzyczne

Sabina, Sabine (ang.), Sabine, Savine (fr.), Savina (niem.), Sabina (ogólnie przyj. forma)

 

Odmiany i zdrobnienia

Jest obdarzona silną wolą, która służy jej - nieraz niebezpiecznej - ambicji.

 
 

Skomentuj

  

Podaj drugi znak kodu NmeEj

Komentarze

 • danatwa

  18.06.10, 22:29:05
  danatwa

  No ten opis nie jestr zachęcający , ale ja bardzo lubię to imię , jest bardzo wdzięczne.
  Cytuj
 • helenka_22

  25.06.10, 12:37:50
  helenka_22

  lubie imie jest takie mocno brzmiace powaznie brzmi
  Cytuj
 • nie

  26.06.10, 02:04:47
  nie

  Lubie to imię ale nie wiedziałam ,ze ma tyle negatywnych cech.
  Mi to nie przeszkadza mimo wszystko.
  Cytuj
 • Ryksa

  26.06.10, 19:39:09
  Ryksa

  Faktycznie opis jest dość mało korzystny...
  Cytuj
 • 6.10.10, 22:41:01
  ~Gość

  eee tam, nie do konca prawdziwy, zamiast materialistki wstawiłabym realistkę i to do przesady, pieniądze są dla nie przedostatnie w kolejności, co do zmiany decyzji fakt-cieżko mnie namówić ale wynika to z tego że wszystko jest dokładnie przeanalizowane, mamy taka 5,5 klepke, taka kobieca magia, jak to mówi mój mąż - że zawsze jest tak jak ja powiem - i stąd może to przekonanie że trzymamy sie swojego, chociaż nie zawsze ma się rację - niestety, zaradność, oszczędność, dobry kontakt z ludźmi i szczerość przede wszystkim, co do intryg - hmmm uwielbia kryminały i czasem w życiu jak w kryminale warto "zakręcić", jestem samoukiem , potrafię niejedno, czasem zaskakujace zajęcia, nie mam pamieci do liczb za to analiza sytuacji i danych to dla mnie pestka, umysł tzw. ścisły humanistyczny, kiepsko prowadzę ale jestem zaje... przewodnikiem, ponieważ gdzieś wyczytałam że Sabiny to wzrokowce !!!! i jeszcze jedne atut jako że imie to nieczęsto występuje - na studiach mieszkając w akademiku kierowniczka znała mnie z imienia i nazwiska chociaż widziałam ją raz w miesiącu placąc za pokój - spytałam kiedyś czemu mnie kojarzy - a ona na to że na 3 000 ludzi w akademcu ma tylko jedną SAbinę - poczułam się "odznaczona" :-))))
  Cytuj
 • 15.02.11, 17:10:58
  ~Gość

  No cóż. Znam trzy Sabiny i wszystkie pasują do tego opisu. Może nie całkowicie, ale każda w jakimś stopniu...
  Cytuj
 • 27.05.12, 19:20:42
  ~Justyna D.

  Ja mam jedną Sabinę za dobrą koleżankę i praktycznie żadna z tych cech do niej nie pasuje. Ona strasznie przeżywa wszystkie egzaminy itp. Niektórych rzeczy nie może się doczekać. Jest bardzo uczuciowa i uczciwa. Cieszy się, gdy coś wygra, ale na stówę nie jest materialistką. Wszyscy ją lubią, bo obchodzą ją inni ludzie i zwierzęta, zawsze pomoże...
  Cytuj

Biorytm

Wybierz datę urodzenia

HOROSKOP CHIŃSKI

Wybierz rok urodzenia