Jak okazujesz emocje?

Jak okazujesz emocje? [fot: pascalgenest/iStockphoto]

Każdy z nas trochę inaczej reaguje na kryzysową sytuację. Ryby wybuchają płaczem. Byk natomiast zachowuje stoicki spokój.

BARAN 21.03-20.04
Nawet nie próbujesz tłumić negatywnych emocji. Jeśli jesteś z czegoś niezadowolona, otwarcie o tym mówisz. Należysz do osób porywczych i urządzasz bliskim i współpracownikom karczemne awantury. Zawsze z uporem będziesz bronić swoich racji i nie przyznasz się do błędu. To czyni z Ciebie osobę trudną we współżyciu.

BYK 21.04-20.05
Czasami można odnieść wrażenie, że nic nie jest w stanie wytrącić Cię z równowagi. Nawet podczas najbardziej zażartej dyskusji jesteś spokojna i opanowana. Nie znaczy to, że pozostajesz obojętna na stawiane Ci zarzuty. Po prostu wychodzisz z założenia, iż lepiej milczeć, niż powiedzieć coś w gniewie i później tego żałować.

BLIŹNIĘTA 21.05-21.06
Kiedy krążysz po mieszkaniu z chmurną miną, domownicy domyślają się, że coś wyprowadziło Cię z równowagi. Nigdy nie mówisz otwarcie, co jest powodem Twojej złości, tylko stajesz się kapryśna, opryskliwa i zniecierpliwiona. Bliscy wówczas przezornie schodzą Ci z drogi, żebyś nie wyładowała na nich negatywnych emocji.

RAK 22.06-22.07
Mimo że starasz się ukrywać emocje, przyjaciele i rodzina doskonale wiedzą, jak łatwo Cię zranić. Każdą krytyczną uwagę bierzesz sobie głęboko do serca, a dystans, z jakimi zwykle traktujesz otoczenie, jest tylko postawą obronną. W domu częściej jesteś sobą - łatwo wpadasz w złość, a nawet zdarzają Ci się napady histerii.

LEW 23.07-23.08
Jeśli ktoś dotknie Cię złośliwą uwagą lub wypowie słowa krytyki, nigdy nie okażesz, jak bardzo Cię one zabolały. Będziesz traktowała go z wyższością i dystansem i demonstrowała swoją obojętność. Jesteś zdania, że nie przystoi Ci okazywanie emocji, a osoba z klasą (za którą chcesz uchodzić) potrafi zapanować nad złością.

PANNA 24.08-22.09
Masz problemy z okazywaniem uczuć, zarówno pozytywnych - nie jesteś wylewna w stosunku do partnera ani dzieci - jak i negatywnych. Nie potrafisz powiedzieć komuś prosto w oczy: „To mi się nie podoba". Bardziej prawdopodobne jest, że przemilczysz nieprzyjemne sprawy. Aby odreagować złość, zabierzesz się za porządki.

WAGA 23.09-23.10
Na co dzień jesteś zazwyczaj osobą zrównoważoną. Nie tłumisz w sobie negatywnych emocji. Potrafisz o nich mówić w taki sposób, aby nikogo nie urazić i jednocześnie rozwiązać powstały problem. Czasami jednak, gdy masz wrażenie, że życie stawia Ci zbyt wysokie wymagania, tracisz panowanie nad sobą i zaczynasz zachowywać się nieco histerycznie.

SKORPION 24.10-22.11
Twoim znakiem zodiaku bardzo silnie rządzą emocje. Jesteś uczuciowa i namiętna, ale też wybuchowa, czasami wręcz agresywna. Nie uznajesz kompromisów, dlatego każda różnica zdań może przerodzić się w zażartą kłótnię. Jeśli w odwecie chcesz kogoś zranić, zrobisz to jak najbardziej dotkliwie, świadomie wykorzystując znajomość jego słabych punktów.

STRZELEC 23.11-21.12
Nie potrafisz skrywać uczuć. Wystarczy Ci się przyjrzeć, by dowiedzieć się, czy jesteś zadowolona z życia, czy aktualnie zadręczasz się jakimiś problemami. Często okazujesz irytację i można usłyszeć od Ciebie kilka ostrzejszych słów, jednak Twoja złość szybko mija i po chwili zdajesz się zupełnie nie pamiętać o zaistniałej sytuacji.

KOZIOROŻEC 22.12-20.01
Niewiele osób było świadkami Twojego wybuchu złości. Jesteś opanowana i rzadko dochodzą u Ciebie do głosu emocje. Jednak jeśli na kimś się zawiedziesz - choć nie mówisz mu o tym wprost - nie potrafisz tego zapomnieć. Odsuwasz się od niego i okazujesz mu niechęć. Jesteś mało wyrozumiała dla swoich i cudzych błędów.

WODNIK 21.01-20.02
Mimo że należysz do osób towarzyskich, w Twoim zachowaniu można wyczuć dystans do otoczenia. Jesteś skryta i trudno zgadnąć, o czym w danej chwili myślisz. Nigdy nie tracisz kontroli nad sobą ani. też nie przejawiasz entuzjazmu. Gdy ktoś zaczyna Ci zadawać za bardzo osobiste pytania, stajesz się szorstka i nieprzystępna.

RYBY 21.02-20.031
W duchu zazdrościsz tym, którzy są przebojowi, mó wią, co myślą, i potrafią bronić swoich racji. Przeraża Cię Twoja bezradność. Na każdą niemal kryzysową j sytuację reaguje płaczem. Marzysz o tym, żeby choć raz urządzić komuś awan turę i wyjść z tej konfrontacji zwycięsko, ale tak naprawdę konfliktów unikasz jak ognia.

Małgorzta Druchacz

2011-04-30 09:49:18

Treść pochodzi z:

Tagi:

emocje,

uczucia,

znak zodiaku

Komentarze

 • 11.07.11, 12:31:05

  ~Gość napisał(a):
  Znalazłam w internecie stronę http://smierc.org/ na której mogę poznać datę swojej śmierci...Zastanawiam się czy skorzystać z takiej wiadomości ?
 • 4.08.11, 12:20:23

  ~Gość napisał(a):
  Prawie nic tu się nie zgadza. Jak już coś jest bliżej prawdy to tylko w połowie, moja koleżanka ze znaku ryby zdecydowanie nie płacze za każdym razem, a ja (bliźnięta) jestem prędzej agresywna niż nic nie mówić i być "kapryśna, opryskliwa i zniecierpliwiona" ;)
 • 30.10.12, 19:12:00

  ~Sylwia :D napisał(a):
  Hahaha ;D
  Jestem bykiem ;D

  "Czasami" jest tu kluczowym słowem ;D
 • 30.10.12, 19:12:10

  ~Sylwia :D napisał(a):
  Hahaha ;D
  Jestem bykiem ;D

  "Czasami" jest tu kluczowym słowem ;D
 • 30.10.12, 19:13:01

  ~Sylwia :D napisał(a):

  ~Sylwia :D napisał(a): napisał(a):


  sorry, za dużo razy nacisnęłam klawisz xD

  Hahaha ;D
  Jestem bykiem ;D

  "Czasami" jest tu kluczowym słowem ;D

 • 11.11.12, 23:03:41

  ~krzysztom napisał(a):
  krzysztom123.blog.interia.pl/apokalpsa
 • 28.04.15, 19:06:05

  ~gabrysia111 napisał(a):
  a ja jestem lwem i prawie wszystko mi się zgadza oprócz tego że( zachowuje się jak dama) ,po prostu nie lubię okazywać swych emocji

Biorytm

Wybierz datę urodzenia