Kariera Ludzie Miley Cyrus. Billion dolar baby

Miley Cyrus. Billion dolar baby

Miley Cyrus. Billion dolar baby [fot: unkld/CC/Flickr.com]

Bohaterka młodzieżowego serialu Disneya, znana jako Hannah Montana, nie musi już pracować do końca życia. Majątek szesnastolatki sięga miliarda dolarów.

W wieku 15 lat, Miley Cyrus jest znacznie bogatsza od swojego ojca piosenkarza country Billa Ray'a. Podczas gdy on występuje jednorazowo dla 1800 gości, ona śpiewa przed 18-tysięczną publicznością.

Jak twierdzi jej mama, wszystkie zarobione dotąd przez młodziutką aktorkę pieniądze zostały zainwestowane i nie wolno ich jej ruszać, dopóki nie skończy 18 lat. Magazyn Parade szacuje, że nastolatka zarabia 18,2 mln dolarów rocznie. Lalka z jej wizerunkiem w minione święte była drugą tuż za Barbie spośród najpopularniejszych w USA. Przebiła - jak podaje Narodowa Federacja Handlowa - lalkę Bratz oraz konsolę Nintendo Wii.

Amerykańska gwiazda nie odziedziczyła majątku jak Paris Hilton. Nie ma też znanego nazwiska. Udało się jej jednak stworzyć jedną z najpopularniejszych - obok animowanej Bambo - bohaterek seriali Disneya.  Niepełnoletnia Miley Cyrus wcielając się w rolę piosenkarki Hannah Montana zarabia miliardy dolarów. Co ciekawe, zarabia nie swoim nazwiskiem, ale swojej postaci. Występuje na scenie jako  serialowa piosenkarka Hannah Montana. Kasuje miliony dolarów jako Miley Cyrus.

Jej występy na scenie są popularniejsze niż show zespołu The Police, Justina Timberlake'a i Bruc'a Springsteena. Tylko w styczniu zeszłego roku zorganizowano o 14 koncertów  więcej z uwagi na ogromne zainteresowanie. W Memphis sprzedano 12 tys. biletów w zaledwie osiem minut. Wejściówki na jej koncert w Gwinnett Center rozeszły się w 4 minuty.

W serialu gra popową piosenkarkę, która nie ujawnia się wśród rówieśników. Skromna bohaterka w rzeczywistości obraca milionami dolarów.  W trzy dni po premierze dokumentalny film z koncertu jej serialowej bohaterki zarobił ponad 30 mln dolarów. Wyświetlano go w 683 kinach 3D i mimo że ceny biletów były dwukrotnie wyższe niż innych seansów, sale ani przez chwilę nie świeciły pustkami. Premiera pobiła nawet rekord hitowej trzeciej części Spidermana, bo średnio jeden seans przyniósł dystrybutorowi  42 tys. dolarów.

Show bogatej nastolatki zdetronizowało nawet tak oczekiwany koncert U2 wyświetlany w 3D w amerykańskich kinach. Tydzień po premierze dobra passa pokazu koncertu nagranego kosztem 10 mln dolarów nagle się skończyła. Amerykanie oszaleli na punkcie Hannah Montana.

Cudowne dziecko amerykańskiej fabryki gwiazd w mgnieniu okaz wypełniło niszę, którą stworzyły swego czasu siostry Olsen. Bliźniaczki o wielkich oczach swoje imperium budowały jednak stopniowo. Kolejne produkcje napędzały biznes wokół ich marki. Miley pojawiła się na rynku nagle i od razu zgarnęła z niego wszystko.

Od 2006 roku na jej koncie znalazły się dwa topowe krążki CD, których łącznie sprzedano ponad 8 mln sztuk, 4 bestsellery DVD oraz gry video sprzedane w rekordowej, niespełna 2-milionowej liczbie sztuk. Największe sieci handlowe, jak Wal-Mart, Macy i Target sprzedają też linię ponad 170 produktów firmowanych marką Hannah Montana. Nastolatka nawet w swoich urodzinach widzi możliwość zarobkowania. ,,Szesnastkę" świętowała w Disneylandzie nie tylko z przyjaciółmi. Na imprezę mógł przyjść każdy, kto zdecydował się zapłacić 250 dolarów za wstęp. To pierwszy taki marketingowy multipleks w historii Disneya.

Jedna z najlepiej zarabiających nastolatek świata miała też na swoim koncie wizerunkową wpadkę. Marketingowcy przesadzili z promowaniem jej w mediach organizując rozbieraną sesję 15-latki w Vanity Fair. Na chwilę bohaterka dziecięcych filmów zapomniała, kim są jej fani. Matki dzieci zakochanych w filmach Disneya podniosły alarm, a Cyrus ratowała nadszarpniętą opinię z pomocą najlepszych PR-owców.

Cyrus wylądowała w czołówce najbogatszych nastolatków świata według magazynu Billboard. Jak oceniają eksperci, w przyszłym roku ma szansę zmienić swój status na miliarderkę!

Katarzyna Ogórek

2009-01-05 11:07:48

Tagi:

pieniądze,

disney,

zarobki gwiazd,

miley cyrus

Komentarze