Wywiady i reportaże Joanna Brodzik nie boi się gender, Agata Passent nie chce nabijać PKB. Katarzyna Bosacka robi awantu...
2014-12-23 06:30:00

Joanna Brodzik nie boi się gender, Agata Passent nie chce nabijać PKB. Katarzyna Bosacka robi awanturę o zepsuty jogurt, a Monika Zamachowska niczego nie żałuje. Zobacz najlepsze wywiady iWoman.pl

1/11
Prezenterka potrafi śmiać się z samej siebie.
fot: Archiwum prywatne Omeny Mensah

10. Omena Mensah - rasistom i ksenofobom brakuje jaj

- Oczywiście, że czarnoskórzy aktorzy i filmowcy są niedoceniani i są ofiarą uprzedzeń - powiedziała Omena Mensah w rozmowie z Krzysztofem Janosiem. Prezenterka telewizyjna i bizneswoman przyznaje, że jej przypadek jest szczególny, bo egzotyczna uroda w jej pracy jest dużym atutem. Jednak czym są nietolerancja i ksenofobia, przekonała się na własnej skórze.

- Jednak zdecydowanie więcej w moim życiu doświadczyłam oznak sympatii, adoracji, czy nawet uwielbienia, szczególnie ze strony mężczyzn. Tego było na tyle dużo, że nieprzyjemne incydenty zupełnie wyparłam z pamięci - zaznacza. Może dlatego prezenterka potrafi śmiać się z samej siebie, choćby fotografując się przy tablicy z nazwą miasta Murzynowo.

O rasistach wypowiada się ostro. - To są ludzie, którzy mają kompleksy, nie akceptują sami siebie. Dlatego tym trudniej akceptować im innych. Nie mają dystansu do siebie i brakuje im po prostu jaj.

PRZECZYTAJ CAŁY WYWIAD Z OMENĄ MENSAH

(ANA)

Komentarze