Wywiady i reportaże Monika Zamachowska uważa, że gotowanie jest równie seksowne jak noszenie szpilek. Najgorszy czas w ż...
2014-12-01 05:52:00

Monika Zamachowska uważa, że gotowanie jest równie seksowne jak noszenie szpilek. Najgorszy czas w życiu dopiero przed nią, ale zapewnia: Niczego nie żałuję

1/6
- Gotowanie jest jednym z lepszym sposobów na okazywanie uczuć - przekonuje Monika Zamachowska.
fot: Mateusz Jagielski / East News

Wydała niedawno książkę kucharską, bo lubi uwodzić w kuchni. - Żyjemy w czasach, w których już niewiele możemy sobie dać w związku. Wszystko można kupić - mówi Monika Zamachowska. Przyznaje, że życie w patchworkowej rodzinie, którą od maja tworzy z aktorem Zbigniewem Zamachowskim, to duże wyzwanie. - Wciąż zbyt często w Polsce wersja o rozwodzie z klasą i dobrych kontaktach między były małżonkami, to zwykłe kłamstwo - uważa. W szczerej rozmowie z iWoman.pl opowiada o trudnych relacjach z najstarszą córką męża, wyjaśnia dlaczego najgorszy okres w jej życiu wcale się nie skończył i przekonuje, że niczego nie żałuje, nawet osławionej wypowiedzi o porannym seksie.

iWoman.pl: Kiedy ostatnio zrobiła Pani musakę? To ponoć jedno z Pani popisowych dań.

Monika Zamachowska: Ostatnio jakoś nie było okazji, a bardzo lubię ten przepis. To jest typowo jesienno-zimowe danie i teraz jest na nie najlepsza pora, ale trzeba przyznać że sporo przy nim roboty. Tam jest trochę zamieszania z masą z kaszy manny, bulionu wołowo-warzywnego, sera i żółtek, którą wylewa się na musakę a także ze smażeniem bakłażanów, które trwa. Dlatego czekam na jakiś wolny weekend, gdy będzie więcej czasu, żeby zrobić to danie. Tym bardziej, że Tomek, mój syn bardzo garnie się do gotowania. Zrobiliśmy już razem szarlotkę i ciasto marchewkowe, a on sam ostatnio nawet kotlety schabowe usmażył. Myślę, że jakaś najbliższa sobota to będzie dobry czas, żeby wspólnie pogotować.

W swojej książce przekonuje Pani, że gotowanie może być równie seksowne jak noszenie szpilek. Lubi Pani uwodzić w kuchni?

Jasne (śmiech). Jest w mojej książce m.in. przepis na ciasto pomarańczowe z makiem. Niełatwy, nie dla początkujących, ale to jest naprawdę pyszny deser, którym z pewnością można uwieść ukochanego mężczyznę. Spróbuje i od razu będzie wiedział, że nie jest z proszku, że kobieta, która je upiekła włożyła w to wiele serca.

Myślę, że żyjemy w takich czasach, że już niewiele możemy sobie dać w związku naprawdę z serca. Wszystko można sprzedać i kupić. Zawsze można pójść do restauracji, albo przelewem internetowym zapłacić za fajną wycieczkę. To nie wymaga wielkiego poświęcenia, ani czasu. Dlatego jeśli już ktoś przez kilka godzin stoi przy kuchni, żeby zrobić coś pysznego dla ukochanej osoby, to naprawdę jest to wyraz prawdziwej miłości.

Tylko, że w pewnym momencie kobiety trochę z tej kuchni uciekły. Miały dosyć tego stania przy garach.

Bo chciały zrobić wreszcie coś dla siebie i chwała im za to. Teraz jednak do kuchni wracamy, po intensywnym dniu. Myślę, że warto. Jeśli ktoś naprawdę chce zrobić coś dobrego dla swojego związku, to gotowanie jest jednym z lepszym sposobów na okazywanie uczuć.

Co jest najtrudniejsze w życiu w patchworkowej rodzinie? Czytaj dalej

rozmawiała Katarzyna Kalus

Komentarze

 • 2.12.14, 12:37:31

  ~aggi5 napisał(a):
  Życie odda nam wszystkim sprawiedliwość. Jestem tego absolutnie pewna - tez mama taka nadzieję, z dzieci które już tyle musiały wziąść na klatę - a to nowa miłość taty a to publiczne kłamstwa mamy w stylu Zbyszka nie uszczęśliwiała żona Justa ( tu pomija milczeniem skąd wzięły się dzici oraz dlaczgo jej mąż j zdradziła i poszukał sobie innej) Tak więc sumując oczywiście w dzieciach im się zwróci. Tak jak zwróciło się jej ojcu i ma teraz córkę, która jest rozwodniczką a w młodości musiała znosić macochę i pewnie do dziś jej nie lubi.
 • 2.12.14, 19:44:45

  ~KassM napisał(a):
  Nowa pani Zamachowska, zdaje sié nie mieć szacunku dla prywatności innych osób. Nie ważne na jakim "etapie" jest Maria, ważne jest sprzedanie książki, bo przecież po to jest ten wywiad. Wywlekanie prywatnych spraw, wdawanie się w szczegóły jest zupełnie niepotrzebne i pozbawione klasy. Tym bardziej, że pani Monika została bardzo publicznie poproszona by tego nie robic. Jak dla mnie totalny upadek. Pudelkowo - superexpresowy poziom. Inna sprawa, że niewielu by się (nową) panią Zamachowska zainteresowało gdyby nie jej związek z panem Zbyszkiem...
 • 2.12.14, 22:26:39

  ~Tej pani już dziękujemy napisał(a):
  To, że ona się kompromituje raczej mnie nie dziwi - inteligencją nie grzeszyła nigdy. Ale że ten nieszczęsny, bezwolny Zamachowski vel "Człowiek - Mebel" daje z siebie robić pośmiewisko na całą Polskę, to już jest bardzo ciekawe. Richardson powinna zamilknąć. Dla własnego dobra.

  Mam nadzieję, że w końcu zostawi tych nieszczęsnych ludzi w spokoju, nie będzie się czepiać dzieci, ani byłej żony.
 • 3.12.14, 02:36:20

  ~pumparumpa napisał(a):
  nie mam zalu a jednak caly czas mam zal
 • 3.12.14, 10:37:50

  ~dshujkil napisał(a):
  Bardzo niski poziom wywiadu, wywlekanie życia prywatnego aby promować książkę kucharską - wstyd i to jeszcze wywlekanie życia prywatnego dzieci, którym rozbiło się rodzinę - wstyd. Wywiad bardzo stronniczy. A gdzie pytanie - jak się pani czuje ze zniszczeniem komuś rodziny i małżeństwa? Jak widać nowe wcielenie kucharskie p. Moniki dalej widzi tylko czubek własnego nosa.
 • 3.12.14, 12:55:02

  ~luxusowi.pl napisał(a):
  Mamy jakieś mieszane uczucia co do tej pani...
 • 3.12.14, 15:35:54

  ~Frofuksja14 napisał(a):
  Ta mierna kobieta, Monika Richardson vel Zamachowska jest tak żałosna, że dziwię się, że nadal ktoś chce jej poświęcać czas na wywiady, oszczerstwa, które szerzy i buble, które tworzy. Ola Justa jest świetną aktorką, uwielbianą przez swoje dzieci matką i cudowną kobietą, która nie wywleka brudów na światło dzienne szmatławców i innych magazynów. Ma z urodzenia klasę, a nie mówi, że ją ma, jak ta cała Richardson.
 • 4.12.14, 01:37:40

  ~Parara napisał(a):
  To, że ona się kompromituje raczej mnie nie dziwi - inteligencją nie grzeszyła nigdy. Ale że ten nieszczęsny, bezwolny Zamachowski vel "Człowiek - Mebel" daje z siebie robić pośmiewisko na całą Polskę, to już jest bardzo ciekawe. "


  Są kobiety, które na .... szpagat potrafią zrobić :).
 • 5.12.14, 22:49:40

  ~a3b2 napisał(a):
  Okropna kobieta. Współczuje dzieciom Zamachowskiego, że musza się wstydzić za ojca. jak ożna zainteresowac sie takim niczym?
 • 12.03.15, 15:47:17

  ~kuwwociabijavzas napisał(a):
  wszuysteklie jestesiemn dizxiwekami za opieniadz ejebakluynkimi janajperw w wdupemerpoterm doiperimwo w ryj kurtwa ,mwaedzas macd jednaba najhploeuerw w sdduper pitem dipeiripo w ryj