Wywiady i reportaże Należy do osób puszystych i szyje sobie ubrania na miarę. Elżbieta Romanowska opowiada, jak odnajduj...

Należy do osób puszystych i szyje sobie ubrania na miarę. Elżbieta Romanowska opowiada, jak odnajduje się w nowej roli, w której musi trzymać mężczyzn na dystans

Elżbieta Romanowska jest aktorką Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. [fot: Piotr Wygoda/EastNews]

Aktorka zyskała popularność dzięki roli Joli w serialu Ranczo. We wrześniu zobaczymy ją w głównej roli w produkcji telewizji Polsat - 2XL.

W nowym serialu wcielasz się w charakterną biolog Agatę Dec. Lubisz swoją bohaterkę?

Elżbieta Romanowska: Bardzo. Staram się dać jej trochę siebie, ale Agata ma też cechy, których ja nie posiadam. W głębi duszy moja bohaterka jest pozytywną, ciepłą osobą. Widać to szczególnie w relacjach z przyjaciółmi. W pracy jest jednak twarda, nieustępliwa, trzyma mężczyzn na dystans. Wymaga dużo od siebie i od innych. Ciężko na pierwszy rzut oka zauważyć, że pod skorupą jest ktoś, kto potrzebuje ciepła, akceptacji i miłości.

To pierwszy serial w Polsce, w którym głównymi bohaterkami są pulchne kobiety. Myślisz, że to spodoba się widzom?

Gdy dowiedziałam się, że taki serial ma powstać, pomyślałam, że to wspaniały pomysł. Po pierwsze pod względem zawodowym, a po drugie ze względu na widzów. Przecież ludzi o pulchnych kształtach jest wiele. Do tej pory oglądaliśmy seriale, w których głównymi bohaterami byli młodzi i szczupli ludzie, a przecież nie tylko tacy żyją na świecie.

Główne bohaterki mają na początku spore problemy z mężczyznami, czy z doborem ubrań. Uważasz, że każda pulchna kobieta ma takie zmartwienia, czy to stereotyp?

Sama mam nadwagę i nie jest to dla mnie ogromny problem. Jedyny, jaki mam, to znalezienie fajnych ciuchów. Zazwyczaj szyję ubrania na miarę, bo przecież nawet jak ma się więcej kilogramów, to można świetnie wyglądać w dobrze skrojonych ciuchach.

Rola w tym serialu jest twoją kolejną większą propozycją po Ranczu. Myślisz, że uda ci się zmienić wizerunek?

Postać w Ranczu jest wspaniałą przygodą, była cudownym początkiem. Jola jest jednak bardzo charakterystyczna. Nie tylko ze względu na wygląd, ale też na zachowanie. Postać, którą gram w 2XL, jest mi bliższa. Nie jest tak przerysowana i każdy może spotkać kogoś podobnego na ulicy, czy w autobusie.

 

Elżbieta Romanowska
Aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa. Absolwentka PWST we Wrocławiu. Popularność zyskała dzięki roli Joli w serialu Ranczo. Jest aktorką Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. W 2008 roku wzięła udział w programie Jak oni śpiewają. We wrześniu 2013 roku na antenie telewizji Polsat rozpocznie się emisja serialu 2XL, w którym Romanowska gra jedną z głównych ról. Ma 30 lat.

 

 


rozmawiała: Dominika Gwit

2013-08-26 07:50:05

Treść pochodzi z:

Tagi:

telewizja,

seriale,

2xl,

elżbieta romanowska

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.