Aktualności Bończyk, Tadla i Marczułajtis będą się ścigać

Bończyk, Tadla i Marczułajtis będą się ścigać

Krystyna Backiel i Jagna Marczułajtis-Walczak na konferencji prasowej na temat III Rajdu Polski Kobiet [fot: PAP/Radek Pietruszka]

Rajd Polski Kobiet wystartuje w sobotę o 9.00 z ulicy Karowej w Warszawie. Na starcie stanie ponad 30 załóg kobiecych i mieszanych, wśród nich popularne osobowości ze świata show-biznesu.

W programie trzeciej już edycji Rajdu Polski Kobiet są liczne zadania i próby sprawnościowe, a załogi pokonają łącznie ok. 550 km na trasie Warszawa - Stara Wieś - Warszawa przejeżdżając m.in. przez Skierniewice, Nowe Miasto nad Pilicą, Piekło, Niebo, Chlewiska i Czersk.

Rajd Polski Kobiet to nie tylko sportowa rywalizacja na trasie, lecz także - a może przede wszystkim - promocja profilaktyki nowotworowej. Wszystkie zawodniczki poddadzą się badaniom profilaktycznym, bezpłatne badania będą też dostępne dla pań kibicujących uczestniczkom rajdu.

Adrenalina jest nieodłącznym elementem takich imprez i to oczywiście jeden z powodów, dla których startuję. Jednak cel, który przyświeca tej akcji jest ze zrozumiałych względów ważniejszy. Profilaktyka raka jest dla nas tematem, o którym nie wolno zapomnieć. Jestem przekonana, że takie inicjatywy mają sens - pokazujemy, że dobrze się bawiąc potrafimy mówić o chorobie, która stała się plagą ostatnich dekad i że w ten sposób pokazujemy gdzie i w jaki sposób możemy zadbać o swoje zdrowie - mówi aktorka Olga Bończyk, która pojedzie wspólnie z Beatą Tadlą, popularną prezenterką telewizyjną.

W niedzielę, 23 czerwca, na ulicy Karowej przy Krakowskim Przedmieściu, niedaleko startu i mety rajdu będzie stał mammobus, oferujący bezpłatne badania mammograficzne. W sobotę i niedzielę będzie się można również bezpłatnie przebadać w Szpitalu MSW oraz Centrum Onkologii w Warszawie. Więcej informacji na temat badań i samego rajdu można znaleźć na stronie www.rajd-polski-kobiet.pl.

Przed startem wszystkie auta, biorące udział w rywalizacji przejdą obowiązkowe badanie poziomu oleju przeprowadzone przez ekspertów działu technicznego Castrol, strategicznego partnera rajdu.

2013-06-20 13:15:05

Treść pochodzi z:

Tagi:

rajd,

tadla,

marczułajtis,

bończyk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.