Aktualności Joan Collins, słynna Alexis z Dynastii wraca na ekran

Joan Collins, słynna Alexis z Dynastii wraca na ekran

Joan Collins, słynna Alexis z Dynastii wraca na ekran [fot: PAP/EPA/NINA PROMMER]

Brytyjska aktorka Joan Collins mimo swoich 80 lat nie zwalnia tempa. Gwiazda oznajmiła, że już wkrótce powróci na mały ekran. Collins zagra w popularnym sitcomie Benidorm, który ukazuje perypetie turystów, wybierających się na wymarzone wakacje.

Nie mogę się doczekać podróży do Hiszpanii, gdzie wezmę udział w serialu - napisała na Twitterze Joan Collins. Aktorka przyjęła propozycję twórców sitcomu Benidorm, który od pięciu sezonów jest jednym z topowych seriali brytyjskiej telewizji.

Joan Collins zdradziła, w jaką postać wcieli się w serialu. Będę grała Crystal, tak! - napisała i dodała, że jej rola nie będzie miała nic wspólnego ze słynną Krystle Carrington z Dynastii.

Zdjęcia do szóstej transzy Benidorm trwają od marca. Sceny z Joan Collins kręcone będą w czerwcu, zaś odcinki z jej udziałem widzowie będą mogli zobaczyć we wrześniu.

Joan Henrietta Collins urodziła się 23 maja 1933 roku w Londynie. Jej rodzice związani byli zawodowo z show-biznesem: matka była tancerką, ojciec agentem (na liście jego klientów figurowali m.in. the Beatles i Shirley Bassey). Filmowy debiut Joan Collins nastąpił w 1951 roku, gdy pojawiła się w komedii Lady Godiva Rides Again. Mało znacząca rólka nie zjednała aktorce kinowej publiczności, ale zwróciła na nią uwagę producentów.

Po serii drugoplanowych występów doczekała się poważnej oferty ze strony wytwórni 20 Century Fox. Podpisała intratny kontrakt, który miał z niej uczynić główną konkurentkę sławnej Elizabeth Taylor. Collins brała nawet udział w przesłuchaniach do roli Kleopatry w filmie, z którym Taylor jest utożsamiana do dziś.

Karierę w Hollywood Joan Collins rozpoczęła rolą w filmie Ziemia faraonów w 1955 roku i już dwa lata później tytułowano ją gwiazdą (występ w kontrowersyjnej Wyspie w słońcu). Przełomem w karierze Joan Collins były role w ekranizacjach dwóch powieści jej młodszej siostry Jackie: The Stud oraz Dziwka.

Filmy te okazały się wstępem do roli życia Joan Collins, czyli Alexis Carrington w serialu Dynastia. Na planie tego serialu aktorka spędziła blisko dziesięć lat, stając się już na zawsze jedną z największych ikon małego ekranu.

2013-05-29 10:30:05

Treść pochodzi z:

Tagi:

joan collins,

dynastia,

alexis,

benidorm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.