Aktualności Ksiądz udzielił ślubu, po czym... zaśpiewał i zatańczył

Ksiądz udzielił ślubu, po czym... zaśpiewał i zatańczył

Ksiądz udzielił ślubu, po czym... zaśpiewał i zatańczył [fot: pixdeluxe/iStockphoto]

Włosi mają nową gwiazdę internetu. To ksiądz doby papieża Franciszka - podkreśla włoska prasa w artykułach o proboszczu parafii w miasteczku Limbiate w Lombardii. Po udzieleniu ślubu brawurowo wykonał on w kościele wielki przebój Mamma Maria.

Media podkreślają, że kiedy patrzy się na śpiewającego i tańczącego księdza Bruno Maggioni, z twarzy którego nie schodzi uśmiech, przypominają się od razu słowa papieża Franciszka o tym, że kapłani nie mogą mieć kwaśnych min, jakby napili się octu.

To właśnie tym wezwaniem, tą filozofia zdaje się inspirować ksiądz Bruno - zauważa dziennik Il Messaggero. Zwraca uwagę na to, że w ciągu trzech dni około 200 tysięcy osób obejrzało w internecie amatorskie nagranie ze ślubu w parafii na północy Włoch, który zakończył się tak, jak nikt się tego nie spodziewał.

Przed siedzącą przed ołtarzem młodą parą i świadkami oraz uczestnikami ceremonii ksiądz Bruno zaśpiewał i zatańczył wielki szlagier zespołu Ricchi e Poveri Mamma Maria. Weselnicy nie kryli zaskoczenia i oklaskiwali podrygującego proboszcza z rozbawieniem i niedowierzaniem.

Fantastyczny, Oby wszyscy księża byli tacy szczęśliwi i pełni entuzjazmu - tak internauci komentują spontaniczny występ, który stał się wydarzeniem we Włoszech.

2013-07-18 13:35:07

Treść pochodzi z:

Tagi:

włochy,

ślub,

ksiądz,

mamma maria

Komentarze

 • 19.07.13, 20:19:57

  ~onna napisał(a):
  o nie, szkoda ,myslalam ze to w Polsce...
 • nadia233

  22.07.13, 10:02:08

  nadia233 napisał(a):
  no i da sie jak widac, w polsce zle sie dzieje w okregu koscielnym i wszyscy to dostknale wiedza i nikt nie rusza tego tematu bo jest to trudny i skomplikowany temat i jak sie go ruszy to bedize chryja i smrod