Aktualności Mężczyźni z niskim głosem częściej zdradzają

Mężczyźni z niskim głosem częściej zdradzają

Mężczyźni z niskim głosem częściej zdradzają [fot: 101dalmatians/iStockphoto]

Badania amerykańskich naukowców opublikowane w czasopiśmie Evolutionary Psychology potwierdzają też, że niższy głos u mężczyzny to większa atrakcyjność dla płci pięknej

Naukowcy przeprowadzili doświadczenie na 61 kobietach, które wysłuchały nagrań z męskimi głosami. Następnie wybrały te, które najbardziej im się podobają. Okazało się, że mężczyźni o obniżonym głosie zostali wskazani jako ci, którzy z pewnością mieli wiele partnerek seksualnych.

Wszystko to wina hormonów. Niższy głos, to wyższy poziom testosteronu i większa atrakcyjność, ale również większy temperament seksualny, a co za tym idzie większa skłonność do skoków w bok.

David Feinberg, doradca do spraw przeprowadzonych badań, zajmujący się badaniem wierności wśród ludzi na świecie, wysunął też wnioski łączące niski głos z liczbą posiadanych dzieci. Okazuje się, że mężczyźni z niską barwą głosu mają ich więcej.

Te same badania przeprowadzone zostały na mężczyznach. Słuchali oni damskich głosów. W tym przypadku wyniki pokazały, że kobiety o wyższym głosie są bardziej atrakcyjne, ale oceniane jednocześnie jako zdolne do nielojalności w związku.

Wnioski mają pomóc ludziom dobierać się w pary. Naukowcy zaproponowali więc, by to kobiety o wysokim głosie łączyły się z mężczyznami o niskiej barwie. I analogicznie kobiety o niskim głosie z mężczyznami o wyższej barwie. Wszystko po to, by uniknąć konfliktów w związkach.

 

 

Edyta Piesyk-Gratkiewicz

2011-04-30 08:37:52

Tagi:

związki,

badania,

zdrada,

głos,

hormony

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.