Aktualności Panie na start, czyli szósty rajd "Arabela Rally"

Panie na start, czyli szósty rajd "Arabela Rally"

Panie na start, czyli szósty rajd "Arabela Rally" [fot: Kirill Polovnoy/Dreamstime]

30 kobiecych załóg, nietypowo przystrojone samochody i kilkanaście zadań do wykonania. Szósta już edycja Rajdu Samochodowego dla Pań Arabela Rally odbędzie się w weekend w Łodzi.

Tradycją rajdu Arabela Rally jest to, że jego trasa oraz zadania, jakie staną przed zawodniczkami pozostają w ścisłej tajemnicy. Wiadomo tylko, że punkt startowy VI edycji rajdu znajduje się przy ulicy Łódzkiej w Rzgowie, a meta na rynku Manufaktury - zapowiada rzeczniczka centrum Joanna Karpińska.

Celem Arabela Rally jest praca zespołowa i wspólna, dobra zabawa wszystkich pań, bez względu na wiek, czy różne doświadczenie zawodowe. Podczas rajdu na zawodniczki czekają liczne konkurencje.

W latach ubiegłych były to zadania związane z prowadzeniem samochodu i jego mechaniką np. zmiana koła, żarówki, uzupełnienie płynu w spryskiwaczu, ale także pokonywanie różnego rodzaju torów przeszkód, jazda na quadach, gokartach, a nawet hulajnogach. Były też konkurencje wymagające od pań sporego poczucia humoru, tj. wbijanie gwoździ za pomocą tłuczka do mięsa, czy przyszywanie guzików w rękawicach kuchennych.

Za udział we wszystkich konkurencjach zdobywa się punkty, które się później sumują. Rajd odbywa się na zasadzie Grand Prix. Żeby zwyciężyć, należy nie tylko zdobyć największą liczbę punktów, trzeba też zaliczyć wszystkie konkurencje i potwierdzić obecność na wszystkich punktach kontrolnych.

Podczas rajdu przygotowano także atrakcje dla najmłodszych. Dzieci będą mogły bawić się zdalnie sterowanymi samochodami, a całe rodziny na dużych planszach rozegrać partyjkę Giganta lub Twistera. Ze wszystkich atrakcji skorzystać będzie można w zamian za rzeczowe wsparcie dla Domu Matki z Dzieckiem im. Stanisławy Leszczyńskiej. Mile widziane będą wszelkiego rodzaju pieluchy czy kaszki.

2013-05-23 12:00:09

Treść pochodzi z:

Tagi:

motoryzacja,

wyścigi,

rajd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.