W obiektywie

Europejscy książęta - najlepsze partie kontynentu?

 • Oceń:  
   
   
   
   
   
   
4.6

Feliks Leopold Burbon-Parmeński

Félix Léopold Marie Guillaume

Młodszy brat Wilhelma imię odziedziczył po pradziadku Feliksie Burbon-Parmeńskim. Jego wybranka serca będzie miała duże szanse na koronę, bo książę zajmuje drugie miejsce w sukcesji do luksemburskiego tronu (po swoim starszym o trzy lata bracie, a przed młodszym o osiem lat drugim bratem Sebastianem).

26-letni następca tronu uczył się w International School of Luxembourg oraz w szkole z internatem Beau Soleil w Villars-sur-Ollon w Szwajcarii. Studiował w Królewskiej Akademii Wojskowej w Sandhurst, ale musiął przerwac naukę z powodu urozu kolana.

Później studiował nauki polityczne, komunikowanie i psychologię w Belgii i Anglii. Jak podaje nettyroyal.nl, książę był na praktykach w kilku prywatnych firmach, a teraz pracuje w dziel marketingu jednej ze szwajcarskich firm, zajmujących się organizowaniem wydarzeń sportowych i kulturalnych.

Sport to obok internetu jego wielka pasja. Książę podobno lubi grać w polo, tenisa, bilard, siatkówkę i koszykówkę. Jeździ też wyczynowo na nartach. Włada biegle francuskim, angielskim i niemieckim, uczy się też hiszpańskiego. Razem z bratem biorą często udział w akcjach charytatywnych.

Książę słynie też z tego, że ma dużą swobodę w nawiązywaniu kontaktów. I jest podobno czarujący.


Na zdjęciu: Feliks Leopold

East News

2010-11-16 03:49:00

Tagi: europa, karol, książę, dziedzictwo, monarcha, kawaler, filip, harry

Komentarze

 • 27.06.13, 19:17:04

  ~sdfg napisał(a):
  Fajny chłopak
 • zjarana

  28.06.13, 08:51:12

  zjarana napisał(a):
  no dobra ale itak zadna z nas niebedzie miala szans nawet ich spotkac na zywo a co dopiero cos wiecej o nich myslec itp :) a pewnie kazda chcialaby miec kogos z rodziny krolewskiej np. takiego ksiecia :)