Podróże Opętany Hitler, spadochronowa kompromitacja nazistów i wojna sił nadprzyrodzonych. O pani astrolog z...
Joanna Lamparska przedstawia Woman's world
2015-01-08 06:00:00

Opętany Hitler, spadochronowa kompromitacja nazistów i wojna sił nadprzyrodzonych. O pani astrolog ze Zgorzelca opowiada Joanna Lamparska

1/4
Elsbeth Ebertin około roku 1908
fot: Wikipedia/domena publiczna

Trafnie przepowiedziała pucz monachijski w 1923 roku. Prawdziwy prestiż przyniosły jej jednak przepowiednie dotyczące Hitlera. Elsbeth Ebertin urodziła się w Goerlitz i w tym mieście przez kilka lat wydawała też pismo Spojrzenia w przyszłość.

Elsbeth przyszła na świat 14 maja 1880 roku. W młodości była ładną brunetką, dość szybko wyszła więc za mąż i w lutym 1920 roku urodziła syna. Chłopiec dostał na imię Reinhold i w przyszłości również miał zająć się astrologią. Już pierwsze lata małżeństwa pokazały, że los nie zawsze daje się przewidzieć. Związek Ebertinów nie należał do najszczęśliwszych. Wieczne konflikty z mężem, następnie rozwód, spowodowały, że dziecko zostało oddane na wychowanie do rodziny zastępczej. Chłopiec miał jednak kontakt z matką i w 17-urodziny Elsbeth postanowiła zaznajomić go z podstawowymi tajnikami ezoteryki. Wyrysowała horoskop Reinholda i na jego podstawie przewidziała przyszłość młodego mężczyzny.

Ta pierwsza, astrologiczna rozmowa rozpaliła w chłopcu zainteresowanie nieznanym. Wkrótce podjął życiową decyzję. Podobnie jak matka miał zajmować się w przyszłości przewidywaniem ludzkich losów. Za kilkadziesiąt lat jego sława przyćmiła nawet sławę Elsbeth, która okazała się gwiazdą jednego, nazistowskiego sezonu. Gwiazdą, która jasno oświetliła Hitlerowi drogę do sławy.

Astrologia światów

W młodości, Elsbeth Ebertin utrzymywała się z grafologii. Bogaci klienci przynosili do jej gabinetu próbki pisma, a ona odczytywała z liter zalety i wady charakteru, predyspozycje zawodowe, emocjonalność, a nawet przyszłość. Z czasem pani Ebertin uznała jednak, że znacznie lepiej będzie można zarobić na astrologii. Zresztą ta dziedzina bardziej ją fascynowała.

Elsbeth twierdziła, że astrologia lepiej niż grafologia zgłębia tajniki ludzkiej duszy, dokładniej też jest w stanie określić przyszłość. Szczególnie interesowała ją astrologa mundalna, czyli zajmująca się losami całych narodów, krajów oraz ich przywódców. Chcąc podzielić się swoimi licznymi odkryciami, od 1917 roku pani Ebertin zaczęła wydawać w Goerlitz pismo. Był to poświęcony przepowiedniom rocznik Spojrzenia w przyszłość.

W przygotowywaniu magazynu pomagał jej syn. I być może kariera Elsbeth Ebertin skończyłaby się na redagowaniu Spojrzeń i stawianiu horoskopów bogatym klientom, gdyby nie pewien list, który nadszedł w 1923 roku. Ten list miał na zawsze zmienić jej życie.

ZOBACZ TAKŻE


Król kiczu zakochany w aktorce, szalony milioner i Studia Wtajemniczeń. Joanna Lamparska oprowadza po Sintrze koło Lizbony
W liście przysłanym z Monachium znajdował się przedstawiony przez wielbicielkę Adolfa Hitlera opis jego działań. Entuzjastka narodowego socjalizmu pytała Elbeth Ebertin, czy można by postawić mu horoskop? Podawała również datę i miejsce urodzenia Hitlera. To jednak nie wystarczało pani astrolog. Jak każdy profesjonalista w tej dziedzinie, do wykreślenia kosmogramu potrzebowała dokładnej, co do sekundy, daty urodzenia swojego klienta. W wypadku Hitlera postanowiła zgadywać. Analizując życiorys przywódcy, przyjęła, że Hitler urodził się o 6:22 po popołudniu. Ta godzina urodzenia spowodowała, że cały horoskop wydał się nie tylko imponujący, ale i niezwykle złowieszczy.

To człowiek czynu urodzony 20 kwietnia 1889 roku - napisała o Hitlerze Elsbeth Ebertin w Spojrzeniach w przyszłość z roku 1924. Nie użyła w tekście nazwiska przywódcy. Jego konstelacje wskazują, że człowiek ten będzie traktowany niezwykle poważnie - dodawała - jego przeznaczeniem jest odegranie w przyszłych zmaganiach roli Führera. Człowiek, o którym myślę... ma zgodnie z przeznaczeniem poświęcić się dla narodu niemieckiego i stawić czoła wszystkim przeciwnościom z hartem i odwagą, nawet gdyby była to sprawa życia lub śmierci i dać impuls niemieckiemu dążeniu do wolności.

Wkrótce Elsbeth Ebertin opuściła Zgorzelec, aby w Monachium podziwiać rokującego tak wspaniale na przyszłość Hitlera. Wtedy jeszcze wydał się jej człowiekiem nieśmiałym i prowadzonym jak medium, przez siły wyższe. Wkrótce jednak, dzięki przepowiedni zgorzeleckiej astrolog, o Hitlerze mówiono jako o mocy popychającej wahadło historii świata i nieodłącznie od tej pory kojarzono z wiarą w proroctwa gwiazd.

Wiarę tę traktowano niezwykle poważnie. Tak poważnie, że na postawie powieści pani Ebertin został nakręcony w 1925 roku film pod znamiennym tytułem Jak w gwiazdach zapisano, a sama pani astrolog też stała się gwiazdą.

Elsbeth bardzo wierzyła w wyższość Hitlera nad innymi. Kiedy świadkowie opowiadali, że podczas przemówień wykonywał nieskoordynowane gesty, eksplodował nienawiścią, żeby za chwilę popaść w coś w rodzaju melancholii, Elsbeth pisała, że kiedy Hitler stoi na trybunie, wygląda jak opętany. Jest niby medium, które nie ma świadomości, że nawiązało kontakt z wyższymi bytami.

Czy Hitler kontaktował się z demonami? o tym na kolejnej stronie

Joanna Lamparska
Mapa