Jak zrobić swój własny Flower Box?
Kwiaty od tysiącletni stały się symbolem emocji – miłości, wierności, oddania i przyjaźni. Wręczając je najbliższym obdarowujemy ich nie tylko fuzją barw czy aromatycznym zapachem, ale przede wszystkim emocjami, które symbolizują poszczególne rośliny. Obok klasycznych bukietów zerwanych z pola i kompozycji stworzonych przez doświadczone kwiaciarki od kilku sezonów szczególnie dużą popularnością cechują się tzw. Flower Boxy.
Te obco brzmiące pudełka przybyły do Europy ze wschodu, a ich popularność i fenomen to głównie zasługa uniwersalności, trwałości i łatwości w samodzielnym przygotowaniu.
Do tego ostatniego mamy nadzieję zachęcić Was w poniższym materiale!
Co będzie ci potrzebne?
Zanim przystąpisz do tworzenia swojej pierwszej, kwiatowej kompozycji, musisz przygotować miejsce pracy. Wiele najpotrzebniejszych przyborów i materiałów kupisz w hurtowni (https://pm-m.pl/298-flower-boxy-torebki-i-pudelka-papierowe) lub kwiaciarni, a łączny poniesiony koszt nie powinien nadszarpnąć Twojego domowego budżetu.
W tym celu przygotuj sobie:
- Płaską powierzchnię do pracy – najlepiej sprawdzi się blat biurka albo podłoga, którą dodatkowo warto zabezpieczyć gazetą lub folią,
- Kwiaty – najlepiej w tym cel wykorzystać kwiaty sztuczne, np. róże herbaciane, frezje lub piwonie. Warto oprócz kolorowych modeli przygotować trawę, pączki, łodygę i wszelkie, oryginalne akcesoria, które udekorują Twój box.
- Gąbka florystyczna – a więc sztywna i nisko-porowata podkładka, w którą łatwo wbić pojedyncze łodygi. Jej konsystencja zmniejsza ryzyko pękania i rozdwajania się na kilka warstw. Pracując z boxem pierwszy raz kup dwie gąbki, na wypadek błędnego przycięcia lub nieplanowanego uszkodzenia.
- Pudełko – tą rolę spełnić mogą zwykłe pudełka papierowe na kwiaty (np. wykonane z kartonu), który ozdobić możesz kolorowym papierem, naklejkami czy samodzielnie stworzonymi dekoracjami. Alternatywą dla tego pomysłu są gotowe, ozdobione już pudełka na prezenty, które dostaniesz w sklepie papierniczym lub w hurtowni.
- Wstążka – w dowolnym kolorze i o dowolnej szerokości.
- Przybory – takie jak klej, nożyczki lub niewielki nożyk.
Flower Box krok po kroku
Mając już cały, niezbędny arsenał, czas przejść do pracy. Rozłóż wszystkie przybory wokół siebie – najlepiej w zasięgu swojego wzroku i…
- Sprawdź czy zakupione przez siebie pudełko jest wystarczająco solidne. Zmierz jego wysokość, aby wiedzieć, czy konieczne będzie przycięcie łodyżek kwiatów. Ozdób pudełko wybranym papierem i wyciętymi dekoracjami. Obok klasycznych, papierowych boxów wybrać możesz półprzeźroczysty pojemnik lub welurowe opakowanie.
- Zmierz dno pudełka, aby móc przyciąć gąbkę florystyczną. Użyj do tego ostro zakończonych nożyczek albo nożyka do tapet.
- Przygotuj swoje kwiaty, segregując je według gatunków lub kolorów. Końcówki łodyżek przytnij po skosie (najlepiej w szpic), aby łatwiej je było zamocować i wbić w gąbczastą formę. Jeśli się pomylisz albo zmienisz swoją koncepcję z powodzeniem je wyciągniesz i stworzysz nową aranżację – bądź jednak ostrożny i delikatny, aby nie uszkodzić całej konstrukcji.
Przed stworzeniem bukietu przejrzyj dostępne inspiracje, tak aby praca na „żywym organizmie” była łatwiejsza. Kilka najpopularniejszych koncepcji znajdziesz poniżej:
- Bukiet różany – a więc box złożony jedynie z róż. Obok klasycznej czerwieni zdecydować się możesz na pastele lub biel, która cudownie skomponuje się ze złotą lub srebrną tasiemką.
- Bukiet z winem – a więc kompozycja, w której centralne miejsce zajmuje butelka z ulubionym alkoholem.
- Bukiet z polnymi kwiatami – pełne maków, owsa i chabrów. Jego konstrukcja ma przypominać kompozycję stworzoną podczas popołudniowego, letniego spaceru, dlatego im więcej różnych faktur i kolorów – tym lepiej.
Gotowe pudełko udekoruj tasiemką. Przywiąż do niej karteczkę z życzeniami albo umieść kopertę z bonem na masaż i wybrany zabieg SPA.