Moda Design Jak wybrać akcesoria łazienkowe?

Jak wybrać akcesoria łazienkowe?

Jak wybrać akcesoria łazienkowe?

Łazienka to jedno z najczęściej odwiedzanych pomieszczeń domu, dlatego powinniśmy dobrze się w niej czuć. Ma spełniać nasze potrzeby, być funkcjonalna i atrakcyjna wizualnie. Czasem bierzemy w niej szybki prysznic, innym razem chcemy oddać się długiej, relaksującej kąpieli. Podstawowe meble łazienkowe tworzą jej styl, jednak to niepozorne detale i drobiazgi dodają jej charakteru i uroku. Podpowiadamy, jak wybrać stylowe akcesoria do łazienki, takie jak klamka do drzwi, lustro i elementy dekoracyjne.

Efektowne wejście, czyli klamka do drzwi

Dotykamy jej za każdym razem wchodząc i wychodząc z łazienki. Kiedy patrzymy na drzwi, klamka jest zazwyczaj najbardziej widocznym ich elementem. Pełni ważną funkcję dekoracyjną, warto więc zastanowić się nad jej wyborem. Powinna współgrać z drzwiami, lecz także z całym wystrojem. Pamiętajmy o tym, by była wykonana z materiału dobrej jakości.

Najpopularniejsza i najbardziej uniwersalna jest metalowa klamka do drzwi w kolorze złotym i srebrnym. Klamki występują w wielu dostępnych modelach i pasują do większości wnętrz. Przed zakupem powinniśmy się jednak upewnić, czy klamka pasuje do naszych drzwi także pod względem technicznym.

Lustrzane odbicie

Lustro to jedno z najważniejszych akcesoriów łazienkowych, będących jednocześnie największą ozdobą. Jeśli dumą naszej łazienki jest wanna, warto ją wyeksponować, umieszczając naprzeciw niej duże lustro, które dodatkowo powiększy przestrzeń łazienki. Możemy wybrać dowolną ramę i kształt. Dla wielbicieli klasyki, interesującą propozycją są lustra o tradycyjnym kształcie, w drewnianych, mosiężnych lub metalowych ramach. Jeżeli wolimy nowoczesny styl, możemy ożywić łazienkę, umieszczając w niej lustro w kolorowej ramie i o oryginalnym, nieregularnym kształcie.

Znaczące szczegóły

Dekoracje łazienkowe nie powinny być zbyt agresywne. Zamiast wielu ozdób i bibelotów, postawmy na kilka, delikatnych akcesoriów. Dobrze by kojarzyły się z naturą. Mogą to być świeczki zapachowe, szklana misa z kamieniami lub drewniane dekoracje. Drobiazgi te wprowadzają niepowtarzalną atmosferę i poczucie harmonii.

Oryginalną i odważną ozdobą łazienki może być wodoodporna tapeta. Najlepiej wybrać zdjęcie tego, co nas uspokaja i wpływa na nas kojąco. Jeśli chcemy by nasza łazienka jak najbardziej kojarzyła nam się z przyrodą, możemy zaopatrzyć się w maty podłogowe z kamieni naturalnych, drewnianą instalację na wzór tężni lub głośniki, z których wydobywa się dźwięk deszczu lub potoku górskiego. W tak urządzonej łazience, bez trudu zrelaksujemy się po ciężkim dniu w pracy.

Łazienka to miejsce szczególne. Z jednej strony bardzo intymne, z drugiej korzysta z niej często cała rodzina. Możemy urządzić ją w dowolnym stylu, warto jednak pamiętać o tym, by była nie tylko ładna i zadbana, lecz także funkcjonalna.

.

2016-12-29 14:58:29

Tagi:

Komentarze

  • MojaGazetka

    25.08, 12:43:27

    MojaGazetka napisał(a):
    Po łazienkowe inspiracje zapraszam do naszej apki https://mojagazetka.com/ ❤ Mamy mnóstwo gazetek ze sklepów budowlanych, więc urządzisz z nami łazienkę od początku do końca i zaoszczędzisz trochę kasy. Sprawdź koniecznie :D