Moda Design Jak wybrać odpowiednią kurtkę?

Jak wybrać odpowiednią kurtkę?

Jak wybrać odpowiednią kurtkę?

Większość kobiet nie ma najmniejszego problemu z zakupami. Rajd po butikach jest często formą relaksu i sposobem na przeżycie gorszego dnia. Jeśli jednak chcemy zakupić dobrą kurtkę, musimy przyjrzeć się poszczególnym modelom dokładniej i dobrze wiedzieć, czego oczekujemy od danego produktu. Jeśli chcesz dokonać właściwego zakupu, poznaj najważniejsze szczegóły, na które musisz zwrócić uwagę kupując kurtki damskie jesienne czy zimowe.


Określ swój styl

Aby dokonać satysfakcjonujących zakupów musisz jasno określić swój styl. Dlaczego? Bez tego po pierwsze nie będziesz wiedzieć, czego tak naprawdę potrzebujesz, a po drugie będziesz o wiele bardziej podatna na opinie sprzedawców, które nie zawsze są obiektywne. Mając konkretny styl na oku, Twoje zakupy będą również o wiele szybsze, co spodoba się bez wątpienia drugiej połówce. Od czego zacząć? Najlepiej przyjrzyj się rozmaitym inspiracjom, które znajdziesz chociażby w Internecie. Istotny będzie też przegląd Twojej garderoby, dzięki któremu uświadomisz sobie, w czym chodzisz najczęściej i jakie kolory dobierasz. Kupując kurtki damskie jesienne czy zimowe kieruj się ich przeznaczeniem – mają Cię chronić przed zimnem, wiatrem, śniegiem czy mrozem. To bez wątpienia ważniejsze niż kolor futra wokół kaptura.

 

Kurtki damskie jesienne bądź zimowe – zwróć uwagę na szczegóły

Od szczegółów kurtek sezonowych zależy to, czy zdadzą one egzamin podczas niskich temperatur i wietrznych, jesiennych dni. Wybierając model dla siebie, bądź uczulona przede wszystkim na ich ocieplenie. Grubsze, wielowarstwowe i wyposażone w dodatkowy polar będą niezastąpione podczas pierwszych przymrozków czy wieczornych mgieł. Istotny jest także rodzaj zapięcia – kurtki damskie jesienne sprawdzą się, jeśli będą zaopatrzone w solidny zamek, ewentualnie konkretne guziki ułożone blisko siebie. Delikatne guziczki czy zwykłe haftki nie zapewnią Ci odpowiedniej temperatury, bo ciepło szybko ucieknie. Zanim udasz się z kurtką do kasy, weź pod uwagę takie elementy, jak kieszenie – im ich więcej, tym użytkowanie modelu będzie przyjemniejsze i bardziej praktyczne. W kieszeniach bowiem pomieścisz jesienią czy zimą nie tylko telefon, ale i ciepłe rękawiczki. Jeśli zapomnisz o rękawiczkach, w dużych, głębokich kieszeniach schronisz ręce, nie narażając ich na niekorzystny wpływ niskiej temperatury.

 

Porównaj ceny

Ostatnim elementem udanego wyboru kurtki na zimę czy jesień jest odpowiednia cena. Chodząc po sklepach, poświęć chwilę czasu, aby porównać ceny poszczególnych modeli. Dzięki temu możesz sporo zaoszczędzić, zmieniając zaledwie markę, a nie rodzaj zakupionego produktu. Zadanie to ułatwią Ci zakupy w galeriach handlowych, gdzie w jednym miejscu masz dostęp do wielu sklepów, a porównanie cen będzie polegało jedynie na uważnym spacerze między butikami.

2016-10-10 11:05:59

Tagi:
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.