Moda Design Najwyższe obcasy świata są z Rumunii

Najwyższe obcasy świata są z Rumunii

Najwyższe obcasy świata są z Rumunii [fot: EAST NEWS/ZEPPELIN]

Odważyłybyście się założyć szpilki na 31-centymetrowym obcasie? Projektant Mihai Albu wierzy, że kobiety w jego kraju, Rumunii, nauczą się w nich chodzić.

Wysokie obcasy są modne, ale ten pan proponuje szpilki ponad dwa razy wyższe od tych królujących od kilku sezonów na wybiegach znanych projektantów. Jego projekty już zyskały miano butów-drapaczy chmur.

Szpilki rumuńskiego projektanta przyjmują niekiedy zadziwiające, architektoniczne formy. Za najdziwniejsze można z pewnością uznać buty złożone jakby z trzech butów. To konstrukcja trzech, czarnych koturnów, podwyższających kobietę w sumie o 31 centymetrów. Ciężko je opisać, a co dopiero nosić. Buty te dostępne są jedynie w małych rozmiarach.

Projektant znany w swoim kraju jako „architekt butów” stworzył szpilki, w których pewnie byliby w stanie chodzić członkowie zespołu Kiss ( już w latach 70. występowali na tak wysokich obcasach na scenie), ale czy kobiety zechciałyby je nosić?

Projektant twierdzi, że tak, ponieważ nie wszystkie panie mają długie nogi, a te buty każdej dają na to szanse. Można dzięki nim urosnąć aż o 31 centymetrów, czyli nawet kobieta średniego wzrostu będzie w nich górować nad całym otoczeniem.

Rekordowo wysokie szpilki projektu Albu nie są tanie. Jego przeciętnie zarabiająca rodaczka musiałaby wydać na nie prawie trzy swoje pensje (średnie zarobki w Rumunii to 450 euro, buty Albu kosztują 1200 euro).

ZOBACZ TAKŻE


Kitten heels zamiast szpilek
Projektant, który szewcem jest od 20 lat a wcześniej był wziętym architektem, tworząc swoje niebotyczne szpilki łączy wiedzę z zakresu matematyki i architektury ze swoimi artystycznymi wizjami.

Jego buty może nie są zbyt funkcjonalne, ale nie można im odmówić ciekawego designu. W swoich projektach wykorzystuje biżuterię, pióra, kawałki luster. Same buty szyje ze skóry sprowadzanej specjalnie z Francji.

Buty te można uznać raczej za rzeźby niż normalne obuwie. Mimo to i mimo zaporowych cen, projekty Rumuna znajdują w jego kraju spore uznanie a sam projektant chwali się dziesiątkami zamówień.

Adriana Tronina

2010-05-20 15:42:05

Tagi:

buty,

obuwie,

moda,

szpilki,

obcasy,

mihai albu

Komentarze