Moda Gadżety 3 rodzaje aplikacji, które nieodwracalnie zmieniły codzienne życie

3 rodzaje aplikacji, które nieodwracalnie zmieniły codzienne życie

3 rodzaje aplikacji, które nieodwracalnie zmieniły codzienne życie

Życie bez Internetu wydaje się w dzisiejszych czasach niemożliwe. Wystarczy, że masz smartfon lub tablet z dostępem do sieci, a otwiera się przed tobą szereg możliwości. Jeśli dodatkowo masz konto bankowe online i kartę płatniczą, wiele czynności możesz wykonać, nie ruszając się z domu.

Jeśli czegoś nie ma w Internecie, to znaczy, że nie istnieje – od kilku lat powiedzenie to znane jest jako ogólna prawda. Bankowe konto internetowe, wypożyczalnia filmów VOD, portal Tablica, na którym możesz sprzedać lub wymienić tak zwane „graty z chaty”... Większość supermarketów posiada swoje internetowe odpowiedniki, a kupować online możesz nawet w popularnych odzieżowych sieciówkach.

Świat Internetu

Jeszcze 10-15 lat temu sprzedaż wysyłkową kojarzyliśmy raczej z papierowymi katalogami odzieżowymi, a nie ze sklepami internetowymi, w których można znaleźć każdy możliwy produkt. Wystarczy mieć konto bankowe online albo kartę kredytową, aby zrobić zakupy w sklepie położonym na innym kontynencie. Nie tylko jednak konto online i sklepy internetowe są nowością, która pojawiła się na przestrzeni ostatnich lat. Świat zmieniły też aplikacje na smartfony.

Mapy i GPS-y

Nawigacja samochodowa oraz nawigacja na smartfon to programy, które zmieniły życie kierowców na całym świecie. Obecnie nawet taksówkarze nie muszą znać miasta, gdyż najkrótszą drogę dojazdu oblicza za nich aplikacja. Ma to swoje zalety oraz wady – często kierowcy przestali zwracać uwagę na charakterystyczne punkty na trasie i nawet wracając po raz kolejny w to samo miejsce, nie pamiętają jak do niego trafić. Jazda z nawigacją wymaga też od kierowcy pewnej podzielności uwagi, co nie zawsze wiąże się z bezpieczeństwem jazdy.

Portale rezerwacyjne

Zorganizowanie wakacji nigdy jeszcze nie było tak proste. Wystarczy założyć profil na jednym z portali rezerwacyjnych i znaleźć hotel lub pokój w interesującym cię mieście. Z pomocą biur podróży, online zarezerwujesz też bilet na autobus, samolot lub pociąg w dowolne miejsce. Gdy jesteś już na wakacjach, możesz także skorzystać z aplikacji takich, jak Trip Advisor, które pomogą ci znaleźć najlepsze atrakcje, miejsca i restauracje. Podróżowanie nigdy nie było tak łatwe – portale rezerwacyjne i bankowość elektroniczna (umożliwiająca płatności online – na przykład konto bankowe online i karta płatnicza) pozwalają zorganizować wyjazd w dowolne miejsce na świecie.

Sklepy internetowe

Aplikacje umożlwiające zakupy online to prawdziwa rewolucja i ułatwienie, szczególnie dla osób, którym trudno jest samodzielnie przynieść ciężkie sprawunki do domu. Doręczenie zakupów wprost do kuchni umożliwiają na przykład supermarkety internetowe. Natomiast sklepy z ubraniami i obuwiem pozwalają entuzjastom mody ubrać się w marki niedostępne w kraju. Dziś na zakupy nie trzeba wybierać się do Paryża czy Mediolanu – wszystko można załatwić kilkoma kliknięciami.

2017-01-25 16:17:07

Tagi:

Komentarze

  • MojaGazetka

    25.08, 12:40:59

    MojaGazetka napisał(a):
    Kolejną apka, która zmieni Twoje życie, może być nasza mojagazetka.com :D Jest serio super, bo to największa baza gazetek promocyjnych, pomocna w codziennych zakupach i wyszukiwaniu specjalnych okazji ❤