Moda Gadżety iPhone 5 jest już na rynku. Warto go kupić?

iPhone 5 jest już na rynku. Warto go kupić?

iPhone 5 jest już na rynku. Warto go kupić? [fot: AP/FOTOLINK/EastNews]

Jest lżejszy niż jego poprzednik, a jednocześnie ma większy ekran. Waży zaledwie 112 gramów, w całości wykonany jest z aluminium i szkła. Najbardziej zachwycają się nim producenci.

Zdaniem Phila Schillera, wiceprezesa Apple ds. globalnego marketingu, iPhone 5 to najpiękniejszy produkt, jaki kiedykolwiek został wykonany.

Nowy model firmy z Cupertino ma 7,6 mm grubości, czyli o 18 procent mniej niż ostatni model, 4S. Ekran jest większy niż w poprzednich wersjach, panoramiczny i ma rozdzielczość 1136 x 640 lub 326 pikseli. Cały telefon jest w ogóle dłuższy i pozwala na łączenie sześciu rzędów aplikacji na ekranie. Jednak aplikacje przeznaczone dla poprzednich iPhone'ów nie będą skalowane do nowego ekranu, tylko będą wyświetlane z czarnymi pasami po obu stronach ekranu - donosi portal Interaktywnie.com.

Nowy iPhone daje także możliwość korzystania z najszybszego internetu - tzw. sieci 4G LTE oraz wyposażony jest w ultraszybki wireless, który działa na paśmie 5GHz 802.11n Wi-Fi. - W Polsce jednak nie ma to większego zastosowania, bo taki internet nie jest jeszcze ogólnodostępny - mówi Beata Ratuszniak, redaktor portalu Interaktywnie.com.

ZOBACZ ZAPOWIEDŹ NOWEGO IPHONE'A:

Producenci zachwalają także, że nowy iPhone ma także lepszą kamerę, która jest w stanie robić zdjęcia panoramiczne. - To jednak żadna nowość. Już w zeszłym roku Samsung miał kamery, które mogły robić zdjęcia w tym trybie - mówi redaktor Interaktywnie.com.

Kamera ma nadal 8-megapikselowy sensor, ale zawiera on za to więcej funkcji i jest o 25 procent mniejszy. Wyposażono go w dynamiczny tryb niskiego światła, co ma przełożyć się na lepsze zdjęcia bez użycia lampy błyskowej. Zdjęcia mają robić się także o 40 procent szybciej niż w iPhone 4S.

Apple nie dogania jednak konkurencji pod względem opcji ładowania. - Nowy iPhone ma tradycyjne ładowanie, podczas gdy Nokia już trzy tygodnie temu zaprezentowała model Alumnia 921, który ładuje się bezprzewodowo - mówi Ratuszniak.

IPhone 5 pojawi się w sprzedaży 21 września w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Japonii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Australii, Hong Kongu i Singapurze. Cena mnie nie różnić się od poprzednich modeli. Za 16 GB iPhona zapłacimy 199 dolarów, a za modele 32 GB i 64 GB odpowiednio 299 i 399 dolarów.

 

Paulina Pacuła

2012-09-13 16:53:26

Tagi:

apple,

telefon,

premiera,

iphone 5

Komentarze

 • 22.09.12, 12:38:39

  ~trzeciswiat napisał(a):
  199 dolarów czyli ok. 600 zł? A w Polsce ok 3 tys zł? Czy jesteśmy krajem trzeciego świata? Jak żyć panie premierze?
 • ragazza

  24.09.12, 15:41:04

  ragazza napisał(a):
  nie polecam, nie wiem dokładnie o co chodzi, al emój chłopak kupił sobie taki i właściwie narzeka non stop