Moda Gadżety Jak smartfon może pomóc w przygotowaniach do świąt?

Jak smartfon może pomóc w przygotowaniach do świąt?

Jak smartfon może pomóc w przygotowaniach do świąt?

Choć może się to wydawać dziwne, nowoczesny telefon to najlepszy pomocnik w czasie jednej z częstszych grudniowych dolegliwości – przedświątecznej gorączki.

Trudny okres przedświąteczny

Wraz z początkiem grudnia rozpoczyna się tzw. przedświąteczna gorączka. I choć reklamy nawiązujące do Bożego Narodzenia pojawiają się w centrach handlowych czy telewizji znacznie wcześniej, to właśnie wtedy przygotowania do świąt rozpoczynają się na dobre. To proces stosunkowo długi i na pewno bardzo skomplikowany, a wśród tylko kilku największych jego elementów należy wymienić porządki, przygotowanie potraw czy planowanie wizyt.

W tym wszystkim bardzo łatwo się pogubić, szczególnie jeśli dodasz swoje codzienne obowiązki, jak praca czy wychowywanie dzieci. A przecież od maluchów wolnego nie weźmiesz. Dlatego też warto zastanowić się, co – poza magicznym wydłużeniem doby lub dodatkową parą rąk – może pomóc ci w wykonaniu wszystkich sprawunków przed Bożym Narodzeniem.

Sprawna organizacja to podstawa

Najważniejszą częścią przygotowań jest odpowiednie planowanie. Najlepiej wypisz sobie wszystkie główne czynności, o których musisz pamiętać, a następnie umieść je w kalendarzu lub organizerze swojego smartfona. Aby mieć pewność, że żaden z elementów nie zostanie pominięty, ustaw również odpowiednie przypomnienia. Mogą być one wysyłane np. na maila albo pojawiać bezpośrednio na wyświetlaczu urządzenia. Bardzo intuicyjny interfejs pod tym względem ma HTC Desire 825, który jest świetnym kompanem każdego dnia, nie tylko w czasie świątecznej gorączki.

Pamiętaj, aby nie planować wszystkiego na ostatnią chwilę ani tym bardziej niczego na ostatni moment nie zostawiać. Już w swoich pierwotnych założeniach należy uwzględnić drobne opóźnienia i pozostawić sobie odrobinę rezerwy. W ostatnich dniach przed Bożym Narodzeniem ruch w supermarketach czy na ulicach dochodzi do wartości granicznych. Nawet wyjście do pobliskiego sklepu osiedlowego po kilka drobnych produktów może okazać się stosunkowo długą wyprawą.

Zapisuj ważne informacje w HTC Desire 825

Czy to odnośnie przygotowania potraw, czy też dekoracji lub sprzątania, z pewnością wiele inspiracji będziesz czerpała z Internetu. Bez względu na to, czy będą to strony markowych producentów, blogi czy filmy na YouTube, warto zapisywać adresy przeglądanych zakładek w ulubionych, dzięki czemu bardzo szybko do nich wrócisz. Nie będziesz zmuszona do wpisywana nazwy dania w przeglądarce i filtrowania listy wyszukiwań, lecz tylko dzięki kilku kliknięciom wrócisz do zapisanego odnośnika.

Przykładowo w HTC Desire 825 załadowanie nawet bardzo dużego filmu z przepisem na pierogi z kapustą i grzybami to zaledwie kilka sekund – i to w jakości HD. W ten sposób nie zapomnisz o żadnym składniku i dodatku, a twoi bliscy już wkrótce będą się cieszyć wyśmienitymi daniami na wigilijnym stole.

Zachowaj chwile w pamięci telefonu

A gdy już nadejdą te niezwykłe dni, które spędzisz z rodziną i najbliższymi, nie wahaj się wykonać kilku zdjęć czy nagrać filmu. To znakomita pamiątka wspólnie spędzonego czasu, do której z pewnością potem chętnie wrócisz. HTC gwarantuje znakomitą jakość dźwięku i obrazu, dzięki czemu fotografie i filmy idealnie odzwierciedlą rzeczywistość i wyrazistość kolorów.

Możesz nagrać odwiedziny Mikołaja czy wspólne śpiewanie kolęd, a może coś z etapu przygotowań – jak choćby smażenie karpia czy ubieranie choinki? Cokolwiek wybierzesz, ważne aby zawrzeć tam, choć odrobinę tego unikalnego klimatu, który charakteryzuje Boże Narodzenie.

.

2016-12-29 11:51:34

Tagi:
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.