Moda Gadżety Jak zabezpieczyć mieszkanie przed wyjazdem na urlop?

Jak zabezpieczyć mieszkanie przed wyjazdem na urlop?

Jak zabezpieczyć mieszkanie przed wyjazdem na urlop?

Wybierając się na urlop, żyjemy wizją spokojnych dni, błogiego lenistwa i pięknej, kojącej nasze zmysły natury. Musimy jednak odpowiednio przygotować nie tylko siebie do wyjazdu, lecz także swoje mieszkanie. Aby w pełni cieszyć się upragnionym urlopem, nie powinniśmy obawiać się o wartościowe przedmioty, które zostawiamy w domu. Pomogą nam w tym drzwi antywłamaniowe. Radzimy, na co zwrócić uwagę przy wyborze ochrony dla naszego mieszkania.

Drzwi antywłamaniowe i inne zabezpieczenia

Nie tylko wtedy, kiedy wybieramy się na urlop, lecz także każdego innego dnia, powinniśmy być pewni, że nasze wartościowe przedmioty, a także własne bezpieczeństwo są pod odpowiednią ochroną. Istnieje kilka sposobów na to, aby w jak najskuteczniejszy sposób zadbać o bezpieczeństwo.

 • Drzwi antywłamaniowe skutecznie zabezpieczają wejście do domu. Zamki takich drzwi są wielopunktowe, a ich rygle zasuwają się w wielu kierunkach, w odróżnieniu od tradycyjnych drzwi. Aby były uznane za oficjalny system antywłamaniowy, powinny należeć do klasy C, która jako jedyna w pełni spełnia wszystkie wymogi. Zawsze konsultujmy wybór ze specjalistami, pracującymi dla sprawdzonych i godnych zaufania firm. Pomogą nam dostosować drzwi do indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych.
 • Dodatkowym zabezpieczeniem są okna i rolety antywłamaniowe. Dodatkowo, oprócz naszego bezpieczeństwa, chronią też prywatność i podobnie do drzwi, stanowią izolację termiczną i dźwiękową. Rolety zapewnią też przyjemny cień latem i mniejszą utratę ciepła podczas zimy, co pozwoli nam zaoszczędzić nieco na ogrzewaniu.
 • Alarm to jeden z najczęściej stosowanych środków ochrony. Jeśli zdecydujemy się na współpracę z firmą ochroniarską, zawsze gdy alarm się uruchomi, jej personel będzie o tym poinformowany. Nie zapominajmy o tym, aby wybrać firmę, której będziemy mogli w pełni ufać.

O czym jeszcze pamiętać?

 • Zawsze przed wyjazdem należy odłączyć dopływ gazu oraz wyłączyć wszystkie urządzenia elektryczne z prądu. Unikniemy dzięki temu spięcia, lecz także zaoszczędzimy. Nawet wyłączony sprzęt pobiera energię.
 • Bardzo ważne jest odpowiednie zabezpieczenie instalacji wodnej. Dobrze jest zakręcić centralne zawory wody. Zyskamy wówczas pewność, że nie zalejemy żadnego z sąsiadów podczas ewentualnej usterki!
 • Usuńmy z lodówki żywność, która może się zepsuć. Wyrzućmy też wszystkie śmieci.
 • Zamknijmy dokładnie okna i drzwi balkonowe.
 • Zasuńmy żaluzje, zasłony lub rolety.
 • Spiszmy liczniki. Będziemy pewni, że płacimy za to, za co powinniśmy.

Stosując się do kilku prostych rad, unikniemy niepotrzebnego stresu podczas wymarzonego urlopu. Zawsze istnieje ryzyko potencjalnego zagrożenia, jednak możemy znacznie je zmniejszyć, pamiętając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na co dzień.

.

2016-12-29 15:12:46

Tagi:

Komentarze

 • 14.02, 21:40:09

  ~Baranka napisał(a):
  do tego wszytskiego dodałabym monitoring. tylko on,najlepiej wraz z alarmem sprawia że nie denerwuję sie wyjeżdżając na dłużej z domu. jak tylko podjeliśmy decyzje o kupnie nowego domu od razu było oczywiste że zaopatrzymy się w takie zabezpieczenia. wspólpracowalimsy ze Scazi z Krakowa dzięki czmemu mamy fajny nowoczesny system.