Moda Trendy Karnawałowe kreacje polskich projektantów

Karnawałowe kreacje polskich projektantów

Karnawałowe kreacje polskich projektantów

19 grudnia 2009 roku, w warszawskim atelier Gosi Baczyńskiej, odbył się unikalny pokaz kreacji karnawałowych projektantki. Gościnnie swoje kolekcje wieczorowe zaprezentowali też Dawid Woliński i Tomasz Ossoliński.

Po raz pierwszy trójka tych sławnych polskich projektantów spotkała się na wspólnym pokazie - w jednym czasie i w jednym miejscu.

Mecenasem wydarzenia była marka YES, która od dawna wspiera rozwój sztuki oraz promuje wydarzenia modowe i artystyczne.

Pokaz odbył się w klimatycznym atelier Gosi Baczyńskiej przy ul. Floriańskiej.

W industrialnych wnętrzach z elementami wystroju vintage (antyki z lat 20., wiktoriański kryształowy żyrandol, żeliwne schody z koronkowym XIX-wiecznym wzorem) przechadzały się zjawiskowe modelki ubrane w kreacje najsławniejszych polskich projektantów. Oglądały je gwiazdy i przyjaciele ze świata mediów i showbiznesu, m.in. Grażyna Szapołowska, Monika Olejnik, Anja Rubik, Monika Richardson, Magda Gessler.

Sama Gosia Baczyńska zaprezentowała 10 kreacji, każdą uszytą z innego materiału i inspirowaną jego fakturą. Goście podziwiali m.in. suknie ze skóry węgorza, efektowną suknię z tiulu, na krynolinie, a na koniec - niesamowitą kreację z ręcznie klejonych piór, nad którą praca trwała ponad 4 miesiące.

Nie mogło też zabraknąć cekinów, od początku obecnych w projektach Baczyńskiej. Modelki miały też na sobie buty uznanego angielskiego projektanta Nicholasa Kirkwooda, które można kupić w atelier, będącym jednocześnie butikiem.

Ważnym elementem strojów były też dodatki - modelki prezentowały równie wysmakowaną co same kreacje biżuterię marki YES (projektu Ewy Franczak, Alicji i Kuby Wyganowskich, Arkadiusza Wolskiego i Jacka Wysokińskiego). Goście pokazu mogli podziwiać także bransoletkę wysadzaną 441 brylantami z kolekcji YES Prestige.

2010-01-04 11:29:08

Tagi:

moda,

impreza,

kolekcja,

boże narodzenie,

pokaz,

christmas party

Komentarze