Gregor Gonsior

Gregor Gonsior

Gregor Gonsior

Gregor Gonsior to artysta, projektant, grafik , asbolwent wydziału Projektowania Ubioru łódzkiej ASP.

Zadebiutował kolekcją BUFFO BUFFALO BOMBAST, za którą w 2008 roku otrzymał nagrodę Jury Projektantów i Jury Medialnego w konkursie Złota Nitka w kategorii Premier Vision. W tym samym roku projektant odniósł kolejny sukces - został zwycięzcą Usedome Fashion Batlic Award w kategorii Ceremonia-Couture. A w 2009 roku zaprezentował swoje prace w ramach MQ Vienna Fashion Week w Wiedniu. Najnowszą, z kolei kolekcje, pokazał (20.01.2012) na Mercedes-Benz Fashion Week w Berlinie.

Aktualnie artysta zajmuje się projektowaniem wysokiej jakości toreb ze skór ,kapeluszy oraz sztuką urban art. Gregor łączy projektowanie mody z tworzeniem ściennych kompozycji malarskich. Jego murale zdobią wiele odrapanych budynków w całej Polsce. 

Styl Gregora jest niezwykle bogaty. Dominuje w nim surrealizm, symbolika, zaskakujące zestawienia, zniekształcenia i przerysowania. Całość obrazu kipi niezliczona liczba detali, z których każdy mógłby stanowić autonomiczny element. Jednym z nich jest melonik pojawiający się w różnych kontekstach w pracach Gregora, który można traktować jako jego autorski podpis i który nawiązuje do jego drugiego zajęcia związanego z projektowaniem mody. Gregor nie ogranicza się jednak do sztuki ulicy, a jego prace znajdziecie również w uznanych instytucjach kultury, takich jak np. Teatr Polski we Wrocławiu,czy Teatr w Łodzi im Stefana Jaracza. Gonsior jest bowiem również projektantem kostiumów.

www.gregorgonsior.com