Moda Styl życia Zadbaj o swoją przyszłość

Zadbaj o swoją przyszłość

Zadbaj o swoją przyszłość

Czy zarabiasz na tyle dużo, że stać się na realizację każdej zachcianki? Jeśli tak – gratulujemy serdecznie i... zazdrościmy! Jeśli jednak nie, witamy w wielkim gronie osób, które są w podobnej sytuacji. Co to oznacza? Otóż to, że aby móc spełnić swoje marzenia o wycieczkach, wakacjach za granicą czy zakupie nowych mebli, musimy oszczędzać i to niekiedy naprawdę długo. Niestety, takie są obecnie realia. Dlatego nierzadko musimy zacisnąć przysłowiowego pasa, aby móc później cieszyć się z nowej inwestycji. Skoro już mamy oszczędzać, dobrze byłoby założyć odpowiednie konto oszczędnościowe.

Konto oszczędnościowe o wielu twarzach

Obecnie praktycznie każdy z nas ma konto w banku. Posługujemy się nim na co dzień, to na nie wpływa nasze wynagrodzenie, na nim zlecamy przelewy, opłacamy rachunki, bo tak jest znacznie szybciej i wygodniej. Rzadko jednak udaje nam się na nim cokolwiek odłożyć. Dlatego dla wszystkich tych, którzy chcą zadbać o swoją przyszłość i odłożyć pieniądze na tak zwaną czarną godzinę, najlepszym rozwiązaniem może okazać się konto oszczędnościowe. Obecnie każdy bank posiada w swojej ofercie taki właśnie produkt, ale konto oszczędnościowe może oferować doprawdy bardzo różne warunki. Warto się z nimi zapoznać zanim zdecydujemy, na którym koncie chcemy oszczędzać. Co ciekawe, możemy konto oszczędnościowe założyć również dziecku – dzięki temu już od najmłodszych lat nauczy się, że pieniędzy nie należy roztrwaniać.

Podstawowe walory

Decydując się na konto oszczędnościowe, trzeba przede wszystkim zorientować się, jakie jest jego oprocentowanie. To dla klientów istotne, ponieważ oprocentowanie konta oznacza, że nasze pieniądze nie tylko są odkładane, ale jeszcze same na siebie zarabiają – w zależności od banku, co miesiąc, rok czy kwartał, doliczane są odsetki od kwoty, jaką posiadamy na koncie. Przeważnie oprocentowanie waha się od 2 do 3 % w skali roku. Ważne w przypadku takiego konta oszczędnościowego jest również to, aby było ono zupełnie darmowe. Oznacza to, że nie płaci się nic za jego prowadzenie, jak również za transakcje na nim przeprowadzane. Wielkim plusem takiego konta jest to, że można na nie wpłacać, ale też wypłacać pieniądze w razie potrzeby. I co najważniejsze – nie tracimy wtedy odsetek. Transakcje z konta na konto przeprowadzane są błyskawicznie.

Jak otworzyć konto oszczędnościowe?

Wiele osób uważa, że aby móc założyć konto oszczędnościowe, muszą mieć zaoszczędzoną już okrągłą sumę pieniędzy. Ale wcale tak nie jest – wystarczy przysłowiowy grosz, aby konto oszczędnościowe zaczęło działać. Mało tego, wiele banków oferuje możliwość jego założenia bez wychodzenia z domu, bowiem obecnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby konto oszczędnościowe założyć przez Internet. Wystarczy do tego skan dowodu osobistego, konto w banku, z którego wyjdzie przelew inicjujący, telefon komórkowy, na który będą przychodzić dalsze instrukcje, jakie pojawią się po wypełnieniu internetowego formularza. Jeśli natomiast jesteśmy zwolennikami tradycyjnej bankowości, takie konto można założyć w oddziale banku, i także potrwa to zaledwie chwilkę.

Dlaczego warto?

Oszczędzać warto zawsze, aby mieć środki na realizację swoich marzeń. A oszczędzać poprzez konto oszczędnościowe warto dlatego, że nie tylko odkładamy pieniądze, ale jednocześnie zarabiamy poprzez oszczędzanie. Nie dość, że nie płacimy za jego prowadzenie, to jeszcze naliczane są nam odsetki za sam fakt, że właśnie w danym banku zdecydowaliśmy się zacząć odkładać nasze pieniądze. To naprawdę bardzo dobry wybór.

2017-01-23 15:23:49

Tagi:
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.