Moda Styl życia Zimowe wyprzedaże - kupuj rozsądnie

Zimowe wyprzedaże - kupuj rozsądnie

Zimowe wyprzedaże - kupuj rozsądnie

„Mid Season Sale” to hasło, które od lat towarzyszy nam w grudniu. Wiele osób czeka na ten moment, aby zrobić zakupy w niższych cenach. Szał zakupowy może być jednak zgubny. Nawet tanie ubrania kupione w zbyt dużej ilości mogą nadszarpnąć nasz budżet. Oto kilka wskazówek, jak rozsądnie korzystać z wyprzedażowych okazji.

Tanie ubrania – największa pokusa

Sklepy odzieżowe w połowie grudnia oferują niezwykle atrakcyjne rabaty i promocje. Dotyczy to zarówno sklepów stacjonarnych, jak i online. Wiele rzeczy można kupić wręcz za grosze, gdyż wyprzedaże często dotyczą rabatów nawet do 80 %. Kupując tanie ubrania wiele oszczędzamy, gdyż możemy kupić rzeczy na kolejne sezony. Dotyczy to również ubrań dla dzieci. Wyprzedaże pozwalają kupić garderobę dla młodego człowieka na tzw. wyrost na kolejne pory roku za małe pieniądze. W perspektywie czasu taki jeden, duży zakup wydaje się być rozsądny i dużo mniej nas kosztować niż zakupy robione bez wyprzedaży wraz ze zmianą pogody.

Jak nie kupić zbyt wiele

Oczywiście niskie ceny to wspaniała okazja do podreperowania własnej garderoby i szafy dziecka. Jednak to także duże ryzyko, jeżeli damy się ponieść emocjom. Przy kasie może okazać się, że rachunek jest wysoki. Nawet licząc, ile byśmy wydali bez promocji, albo dzieląc to na inne miesiące, gdy okazuje się, że takie zakupy mają sens, to jednak w konkretnym miesiącu nie nasi szefowie nie wypłaca nam „wyższej pensji”, tylko dlatego, że są wyprzedaże. Dlatego lepiej uważać robiąc zakupy, by nie okazało się, że wydaliśmy cały miesięczny budżet na ubrania, a przez resztę miesiąca nie mamy co jeść...

Zanim kupisz...

Wybierając się na zakupy podczas wyprzedaży najlepiej pamiętać o kilku zasadach, które mogą uchronić nasz portfel przed zimową katastrofą. To ważne również dlatego, że grudzień i tak co roku obfituje w wydatki związane ze świętami, końcem roku itd.

1. Zrób listę

Łatwo dać się porwać wyprzedażom, jeżeli nie jesteśmy przygotowani i nie wiemy, co chcemy kupić. Zanim wyjdziesz do sklepu zrób listę rzeczy, które musisz na pewno kupić, bo są ci niezbędne. W samym sklepie zacznij od kompletowania listy. Gdy to zrobisz, możesz wtedy mieć pewność, ile to będzie cię kosztować i czy możesz zaszaleć z czymś „ekstra”, co wpadło ci w oko.

2. Poszukaj online

Warto korzystać ze sklepów online. Na co dzień oferują one niższe ceny, a w czasie wyprzedaży również potrafią mieć konkurencyjne ceny do sklepów stacjonarnych. Robiąc zakupy online masz więcej czasu na przemyślenie zakupów i analizując ostatecznie „koszyk” przed dokonaniem zakupu widzisz, ile co kosztuje, więc zawsze możesz coś z niego wyrzucić.

3. Wyznacz maksymalny budżet i bądź konsekwentny

Zawsze przed zakupami wyznaczaj sobie maksymalny budżet do wydania i nie przekraczaj go. Tylko w ten sposób unikniesz później finansowych niespodzianek.

2017-01-11 13:43:20

Tagi:
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.