Uroda Fryzury Fryzury komunijne: koki, loki, wianki, fale. W maju salony fryzjerskie przeżywają oblężenie ośmiolatek. My podpowiadamy, jak uczesać dziecko samemu. Bo komunia to nie rewia mody

Fryzury komunijne: koki, loki, wianki, fale. W maju salony fryzjerskie przeżywają oblężenie ośmiolatek. My podpowiadamy, jak uczesać dziecko samemu. Bo komunia to nie rewia mody

Proste i efektowne fryzury niekoniecznie muszą powstawać u fryzjera - możemy zrobić je same. [fot: ArtisticCaptures/iStockphoto]

Jaga Hupało, czołowa polska stylistka fryzur, nie cudowała z fryzurami swoich córek, gdy te szły do Pierwszej Komunii. Dziewczynki miały rozpuszczone włosy i wianki. Bo zdaniem stylistki, Pierwsza Komunia to wydarzenie sakralne, a nie rewia mody. Oto proste i efektowne fryzury, które możemy zrobić same.

Fantazyjne koki

Istnieje wiele, prostych metod na upięcie włosów w taki sposób, by na głowie powstał fantazyjny kok. Wystarczy odrobina cierpliwości, gąbka do układania koka, wsuwki i spinki o odcieniu zbliżonym do naturalnego koloru włosów dziecka.

Jedną z ciekawszych propozycji jest upięcie prostego koka kilkanaście centymetrów nad szyją. Aby wyglądał profesjonalnie, warto dokładnie zaczesać włosy do tyłu grzebieniem. Z przodu nie powinny wystawać pojedyncze kosmyki, dlatego czynność tę należy czynić grzebieniem zamoczonym w wodzie lub z dodatkiem niewielkiej ilości żelu do układania włosów. Następnie na końcówki pukli należy nałożyć gąbkę do tworzenia koka i zawijać ją do środka, okręcając jednocześnie pasma włosów wokół niej.

Niezwykle ważne jest, by kok był upięty dość ciasno. Dzięki temu fryzura będzie się prezentować fenomenalnie i utrzyma się na głowie dziecka przez wiele godzin. Aby urozmaicić kok, można go wykonać z warkocza. Jeśli dziecko ma kwadratową lub okrągłą twarz, warto pozostawić dwa kosmyki włosów z przodu głowy, które poprawią optycznie kształt twarzy. Można je też zakręcić lokówką.

Spięte i kręcone

W sezonie 2013 do mody wracają kręcone, bujne włosy. Wykonanie takiej fryzury jest niezwykle proste. Wystarczy zakręcić włosy za pomocą wałków o niewielkiej średnicy. Następnie skręcone i suche pasma należy zaczesać do tyłu, a pojedyncze pasemka skręcać do tyłu i upinać na czubku głowy spinkami lub wsówkami. Ważne jest, by upięcie nie było widoczne, a włosy delikatnie opadały do przodu. Tak stworzone upięcie można dodatkowo ozdobić jasnymi kwiatkami, które dostaniemy niemal w każdej drogerii. Całość można spryskać lakierem utrwalającym, dzięki czemu fryzura przetrwa nawet do kilkunastu godzin.

Eleganckie loki i skręty

Loki, skręty albo cienkie warkoczyki prezentują się niezwykle ciekawie w przypadku upięć komunijnych. Takie ozdobniki doskonale dopełniają stylizację, nadając jej nieco elegancji i nutę odświętności. Przygotowanie takiego uczesania wymaga zaopatrzenia się w liczne wsuwki.

Pojedyncze pasemka można zakręcić na lokówce, a kilka z nich skręcić do tyłu i upiąć lub zapleść kilka cienkich warkoczyków, które również należy upiąć z tyłu głowy. Na koniec należy pozostawić kilka centymetrów włosów, które warto zakręcić lokówką, tak by na głowie powstała bujna fryzura. Można także zastosować liczne zabiegi upiększające, jak na przykład spięcie cienkich skrętów lub warkoczyków na skos, tworząc ozdobną, fryzjerską mozaikę na czubku głowy. Innym sposobem na urozmaicenie uczesania, jest puszczenie dwóch pojedynczych pasm z przodu głowy, zakręconych za pomocą lokówki.

Luźne upięcia

Niektóre dziewczynki nie lubią, gdy ich włosy są związane lub spięte zbyt ciasno na głowie. Takie uczesanie może być nie tylko niewygodne, ale również podrażniać i osłabiać delikatne cebulki włosów dziecka. W takiej sytuacji każda mama powinna zdecydować się na luźne upięcie włosów dziecka.

Tego typu fryzura może być równie piękna i dziewczęca, a jednocześnie stanowić wygodną alternatywę dla nazbyt wymyślnych i niekomfortowych uczesań. Wystarczy dobrze rozczesać włosy dziecka, a następnie delikatnie związać je lub spiąć spinkami u nasady głowy w niewielki koczek, kilka centymetrów nad szyją. Można także związać włosy nisko przy szyi za pomocą cienkiej gumki, a następnie wywinąć włosy do środka i spiąć dokładnie powyżej splotu, lub okręcić wokół splotu i spiąć resztę kosmyków poniżej.

Jolanta Łapieniecka

2013-05-12 07:00:04

Treść pochodzi z:

Tagi:

trendy,

włosy,

fryzura,

loki,

kok,

pierwsza komunia

Komentarze

  • 4.07.14, 23:32:53

    ~cyasoon napisał(a):
    trwała ondulacja to może nie jest rozwiązanie dla 7 latek, ale na pewno dla nas zamiast fryzjera… a można coś takiego zrobić w domu, kupiłam sobie taki profesjonalny płyn do ondulacji od chantala :)