Uroda Fryzury Krótkie fryzury na wiosnę - z grzywką, kręcone albo w stylu punk

Krótkie fryzury na wiosnę - z grzywką, kręcone albo w stylu punk

Krótkie fryzury na wiosnę - z grzywką, kręcone albo w stylu punk [fot: egorr/iStockphoto]

Myślisz o radykalnej zmianie na głowie? Zobacz jakie krótkie fryzury będą modne wiosną, komu pasują i jak samemu je stylizować.

Funkcjonalność i wygoda to zalety przekonujące wiele z nas do krótkich włosów. Według stylistów taka fryzura jest również bardzo uniwersalna i świetnie podkreśla osobowość.

ZOBACZ TAKŻE
Dobierz fryzurę do kształtu twarzy
- Krótkie formy nadają styl i wyróżniają, nieustannie powstają ich nowe interpretacje. Główną zasadą dobierania długości jest przede wszystkim wewnętrzne pragnienie a prawdziwą sztuką jest dobrze ostrzyżona fryzura, która daje możliwości tworzenia kreatywnych stylizacji – mówi w rozmowie z iWoman.pl stylistka Jaga Hupało.

Dla kogo krótka fryzura?

Nie każda fryzura każdemu pasuje. To prawda stara jak świat, ale warto o tym pamiętać, jeśli myślimy o radykalnych zmianach na głowie. Przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę kształt naszej twarzy. Krótkie włosy będą źle wyglądać u pań o twarzach trójkątnych, czyli charakteryzujących się szerokim czołem, wydatnymi kośćmi policzkowymi i wąską brodą. Taki kształt wymaga oprawy wypełniającej boczne części twarzy.

Jeśli jednak mamy twarz okrągłą, prostokątną lub kwadratową krótkie włosy będą nam pasować i śmiało możemy próbować zmian.

- Przy takich kształtach bardzo dobrze wyglądają krótkie, postopniowane kosmyki, szczególnie na bocznych partiach, jednocześnie przykrywając zbyt pełne policzki – mówi w rozmowie z iWoman.pl Jolanta Łapieniecka z Handsome Men.

Decydując się na ostre cięcie, musimy brać pod uwagę również rodzaj naszych włosów. Krótkie fryzury będą dobrze się prezentować na włosach rzadkich i cienkich. Taka fryzura nada im objętości. Gęste włosy wymagają trochę więcej pracy od fryzjera.

- W tym przypadku dla uzyskania ładnego efektu, włosy muszą być mocno przerzedzone nożyczkami. Należy też pamiętać, że krótkie włosy trzeba często podcinać. Wtedy jest pewność, że kształt fryzury wygląda dobrze – radzi Jolanta Łapieniecka.

Tagi:

trendy,

włosy,

fryzury,

krótkie fryzury

Komentarze