Uroda Fryzury Na zmianie fryzury można zarobić. Zobacz ile

Na zmianie fryzury można zarobić. Zobacz ile

Na zmianie fryzury można zarobić. Zobacz ile [fot: egorr/iStockphoto]

Zamiast długich lat zapuszczania, kilka godzin w fryzjerskim fotelu za 2-3 tysiące złotych. Przedłużanie włosów jest coraz popularniejsze, a jego metody coraz doskonalsze. Nic dziwnego, że długie włosy są na wagę złota. Jeśli masz zamiar je obciąć, możesz na tym całkiem nieźle zarobić.

Zanim włosy trafią do salonu i na głowy klientek muszą przejść długą drogę. Jak to wszystko się zaczyna? - Głównymi dostawcami włosów do przedłużeń są firmy zajmujące się pełną obróbką oraz produkcją włosów, przetwarzające włosy, czyli poddające je koloryzacji, zabiegom chemicznym, a nawet zdjęciu łuski i pokryciem ich sylikonem. Na naszym rynku jest dostępnych kilka profesjonalnych hurtowni z włosami do przedłużeń. Kliniki oraz firmy zajmujące się częściową oraz całkowitą obróbką włosów kupują włosy bezpośrednio ze skupów. Fryzjerzy i styliści w gotowe kitki i pasma zaopatrują się już w hurtowniach - mówi w rozmowie z iWoman.pl Katarzyna Ciołkowska z salonu Exclusive Style.

W sieci można znaleźć wiele ofert firm skupujących włosy. Ceny są zróżnicowane: średnio od 1200 do nawet 3200 złotych za kilogram, czyli sprzedając 40 cm włosów o wadze około 80 g otrzymać możemy około 300-400 zł. Oczywiście fryzjer będzie musiał zapłacić za nie dużo więcej. Klientki salonów za przedłużenie takimi włosami zapłacą blisko 1800 - 2000 zł.

ZOBACZ TAKŻE


Przedłużanie włosów - ile kosztuje i na czym polega
Czy sprzedaż włosów rzeczywiście jest dla nas opłacalna? - To zależy od oczekiwań osoby sprzedającej. Większość osób po ścięciu albo wyrzuca włosy, albo zostawia sobie na pamiątkę, albo zostawia fryzjerowi, a fryzjer z kolei przynosi je do nas. Zarobić można i 30 i 300 zł, i 50 i 500 zł, i 80 i 800 zł - nie ma reguły, każdy włos jest inny, zarówno jeżeli chodzi o strukturę, długość jak i gęstość, a to bezpośrednio przekłada się na wagę i cenę. W naszej firmie wyceniamy włosy na podstawie jakości, długości oraz wagi. Nasz największy jak dotychczas przelew wyniósł 2699 zł, ale była to płatność za trzy kucyki włosów – mówi w rozmowie z iWoman.pl Michał Starzyński z firmy Fryzjo.pl.

Czy Polki chętnie decydują się na sprzedaż włosów? Właściciele skupów twierdzą, że nie mogą narzekać na brak zainteresowania. - Częściej jednak słyszymy, że ktoś wyrzucił swoje ścięte włosy, ponieważ nie wiedział, że można je sprzedać – mówi Starzyński.

Włosy w obróbce

Decydując się na sprzedaż włosów, musimy spełnić szereg warunków. Jeśli nasze włosy były poddawane zabiegom chemicznym, z pewnością nie uzyskamy za nie najlepszej ceny. Niektóre firmy w ogóle nie kupują włosów farbowanych i przyjmują tylko tzw. dziewicze włosy, które nigdy nie były niszczone zabiegami.

Skupy nie przyjmują też włosów nieumytych i poplątanych. Dodatkowo wymagają aby włosy zostały obcięte w konkretny sposób. Trzeba podzielić je na cztery pasma: przy karku, na czubku głowy i z obu boków, każde z nich związać ściśle gumką i obciąć na wysokości około 2-3 cm powyżej gumki. Kucyki związujemy w kilku miejscach i oznaczamy, gdzie są końcówki, a gdzie nasada.

- U nas włosy można sprzedać na dwa sposoby. Pierwszy: na miejscu u nas w salonie w Opolu. Fryzjerki ścinają włosy, a następnie mierzymy, ważymy i wypłacamy gotówkę według naszego cennika. Nowa fryzura oczywiście gratis – mówi Michał Starzyński.

Można też wysłać włosy już ścięte. - Włosy należy ściąć u swojego fryzjera i tutaj ważne, aby zostały ścięte równo i aby były ściśle związane. Później należy je bezpiecznie zapakować i wysłać. U nas włosy są wyceniane, następnie proponujemy cenę. Jeżeli ktoś się nie zgadza odsyłamy włosy – dodaje.

Tagi:

pieniądze,

uroda,

włosy,

przedłużanie

Komentarze

 • Yasna0501

  7.03.11, 09:28:28

  Yasna0501 napisał(a):
  Czytałam jakiś czas temu, że najwyższą cenę osiągają włosy w odcieniu blond. Jak łatwo się domyślić, ich największym dostarczycielem jest właśnie Rosja.
 • Donka

  7.03.11, 15:16:51

  Donka napisał(a):
  Zastanawiam się jaka musi być minimalna długość włosów, aby można je było sprzedać.
 • 7.03.11, 16:39:36

  ~Gość napisał(a):
  Włosy muszą być dobrej jakości, najlepiej nigdy nie farbowane.
 • Catwoman

  12.03.11, 23:39:46

  Catwoman napisał(a):
  Ciekaw jak wyglądają te "uwarzone" włosy... :p
  Autorce chyba chodziło raczej o ich WAŻENIE. Polski język - trudny nawet dla rdzennych Polaków...