Uroda Fryzury To będą modne fryzury na wiosnę i lato 2013

To będą modne fryzury na wiosnę i lato 2013

To będą modne fryzury na wiosnę i lato 2013 [fot: KathyC81/CC/Flickr]

Mocne, krótkie cięcia oraz odważne odcienie czerwieni i fioletów, a z drugiej strony naturalne, długie i lśniące włosy - to propozycja stylistów fryzur na sezon wiosna/lato 2013. Zanim jednak zdecydujemy się na zmiany, powinniśmy zadbać o włosy po zimie.

- Najmodniejsze wiosenno-letnie fryzury jawią się w bardzo krzykliwych odcieniach czerwieni i fioletów, z geometrycznymi grzywkami i mocnymi cięciami. Modne są także grube grzywki od czubka głowy, strzyżone najczęściej mocnymi, grubymi liniami. W tym sezonie znajdziemy propozycje od krótko wystrzyżonych, mocno wystylizowanych i postawionych fryzur po bardzo płynne linie fal i loków - zdradza Agnieszka Stoksik, stylistka fryzur.

Przed każdą zmianą koloru włosów należy pamiętać, aby był on dostosowany do osobowości oraz typu urody. Intensywnych odcieni czerwieni powinny wystrzegać się głównie kobiety ze skórą naczynkową i skłonną do zaczerwienień przy zmianach temperatur.

Przy wyborze długości fryzury i grzywki znaczenie ma natomiast kształt twarzy. Najwięcej możliwości mają kobiety o twarzy owalnej, ale ważne jest zachowanie proporcji między długością fryzury, a owalem tak, by twarz optycznie wydłużyć. W przypadku twarzy pociągłej i modnego krótkiego cięcia z włosami postawionymi do góry, również należy uważać na ich długość. Nawet jeden zbędny centymetr może znacznie optycznie wydłużyć kształt twarzy. Zdecydowanie lepiej w tym przypadku sprawdzi się grzywka opadająca na czoło.

Drugi nurt to powrót do naturalności. Długie, lśniące, dobrze odżywione włosy i fryzury w naturalnych tonacji brązowej i blond. Powoli zapominamy też o mocno wyprostowanych włosach. Zamiast prostownicy lepiej sięgnąć po szczotkę, na której wyciągamy włosy, by nadać im gładkości i lekkości. Proponujemy delikatne, kobiece i proste fryzury, lekko niedbałe upięcia - proponuje stylistka.

Wiosenne zmiany fryzury powinny być poprzedzone odżywieniem włosów po długiej zimie. Czapki, częstsze niż w lecie używanie suszarki, mróz i wiatr - to wszystko odciska widoczne piętno na kondycji włosów. Styliści zgodnie podkreślają, że każda fryzura będzie prezentowała się równie pięknie, jeśli postawimy nacisk na pielęgnację. Dzięki temu kolor będzie lśniący, a włosy sprężyste i elastyczne, co z kolei ułatwi ich codzienne układanie.

Latem natomiast należy pamiętać o zabezpieczeniem włosów przed działaniem promieni słonecznych, które wysuszają włosy naruszając ich strukturę i przyspieszają blaknięcie koloru. Szybciej tracimy pożądany odcień, a włosy stają się matowe. Sukcesem i gwarancją świetnej fryzury na co dzień jest więc zarówno profesjonalne cięcie, jak i odpowiednia, regularna pielęgnacja włosów w domu.

 

 

2013-04-29 10:25:08

Treść pochodzi z:

Tagi:

moda,

trendy,

włosy,

fryzury,

stylizacje

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.