Uroda Makijaż Nie wyskubuj brwi. Nastała nowa moda

Nie wyskubuj brwi. Nastała nowa moda

Nie wyskubuj brwi. Nastała nowa moda [fot: Zeppelin Photo/East News]

Z krzaczastych brwi modelka Cara Delevigne uczyniła swój atut i niemal znak rozpoznawczy. W tym sezonie również makijażyści uznali, że brwi będą stanowiły bardzo wyraźny akcent w makijażu, co jest szczególnie widoczne w trakcie odbywających się Tygodni Mody.

Gdy patrzę na makijaż w trakcie odbywających się Tygodni Mody, dostrzegam jeden bardzo wyraźny element. Są to brwi. Myślę, że jest to efekt popularności Cary Delevigne, która jak każdy wie słynie z krzaczastych brwi. Jest to trend, który mi osobiście bardzo przypadł do gustu - zauważa Helen Philips, makijażystka Sephora PRO Beauty Team USA.

Mocno wyregulowane brwi już dawno przeszły do lamusa, ku uciesze specjalistów, którzy ze zgrozą patrzyli na mocno wyskubane brwi. Warto bowiem pamiętać, że zdaniem makijażystów, ten niepozorny element jest niczym rama dla naszej twarzy, a perfekcyjnie wyregulowane brwi są jak lifting bez skalpela.

Ta popularność krzaczastych brwi, miała również ogromne przełożenie na rynek kosmetyczny. Zaledwie w ciągu roku sprzedaż kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji brwi i produktów służących do ich podkreślania, wzrosła o ponad 42 proc., a specjaliści z branży wprost zaczęli mówić o efekcie Cary Delevigne.

W trakcie Tygodni mody dostrzegamy kontynuacje pewnych trendów, które z sezonu na sezon są nieco przekształcane, albo odświeżane. Jednak tendencją, która jest dominująca, jest położenie wyraźnego akcentu na brwi. W tym miejscu pokuszę się o kilka porad, panie, które mają bardzo cienkie brwi powinny sięgnąć po produkty w naturalnym kolorze, dzięki którym optycznie będą mogły je delikatnie podkreślić i zagęścić. Zdecydowanie nie należy popełniać błędu, którym jest podkreślanie brwi czarna konturówka. Efekt takiego makijażu oka ma być jak najbardziej naturalny, a nie sztuczny i komiczny - radził Will Malherbe, makijażysta Smashbox.

2014-10-01 14:00:00

Treść pochodzi z:

Tagi:

moda,

uroda,

twarz,

makijaż,

brwi,

cara delevigne

Komentarze

 • Kalut

  24.11.14, 10:29:34

  Kalut napisał(a):
  Miałam okazję ostatnio przetestować tusz do brwi firmy ARTDECO! Podchodziłam do produktu bardzo ostrożnie - bo wydawało mi się, że nie można uzyskać naturalnego efektu przy jego pomocy. Po przetestowaniu - bardzo miło się zaskoczyłam! Brwi były cudnie ułożone i miały bardzo naturalny kolor. Tusz lekko je utwardził i nadał im bardzo estetyczny wygląd. Polecam wszystkim nieprzekonanym :)
 • 27.11.14, 17:16:59

  ~klauniunia napisał(a):
  Ja polecam Ideal Brow Set z Bella, dzięki niemu w końcu udało mi się opanować i nadać gęstości oraz ładnego kształtu moim niesfornym brwią
 • aromanta

  8.03.15, 18:27:34

  aromanta napisał(a):
  Myślałam, że ta okropna moda już dawno minęła...
 • 22.09.15, 14:02:09

  ~Ula789 napisał(a):
  niewiarygodnie wydłużyłam rzęsy dzięki revive lashes floslek, teraz tylko lekko je tuszuję i wystarczy
 • eni18

  7.04, 16:52:23

  eni18 napisał(a):
  Ja obstaję przy makijażu permanentnym,wygoda i oszczędność.
 • eni18

  10.04, 15:26:13

  eni18 napisał(a):
  Potwierdzam, makijaż permanentny jest bardzo wygodny. Niedawno byłam u kosmetyczki i jestem MEGA ZADOWOLONA. Jestem strasznym śpiochem, a to pozwala mi dłużej spać:) (zzz)
 • sylwus12

  11.04, 14:35:49

  sylwus12 napisał(a):
  moim zdaniem ta moda jest chwilowa, nie ma co ryzykowac