Mezoterapia skóry głowy: co to takiego i komu jest potrzebne?
Jeśli twoje włosy zaczęły wypadać, stały się łamliwe i matowe, nie musisz od razu zmieniać używanych preparatów do ich pielęgnacji. Być może przyczyna leży głębiej. Mezoterapia pomoże przywrócić wcześniejszą gęstość, piękno i zdrowy blask twoich włosów.
Czym jest mezoterapia skóry głowy?
Mezoterapia skóry głowy to zabieg mający na celu pobudzenie wzrostu włosów i poprawę ich kondycji. Podczas zabiegu w owłosioną skórę głowy wstrzykiwane są odpowiednie substancje, które przynoszą oczekiwane efekty, czyli wzmacniają cebulki włosów i ułatwiają docieranie do nich substancji odżywczych.
Zabieg hamuje wypadanie włosów, odżywia mieszki włosowe, stymuluje ukrwienie skóry i przywraca jej prawidłowe funkcjonowanie, wzmacnia włosy, dzięki czemu stają się gęstsze i zdrowsze, a także reguluje pracę gruczołów łojowych skóry głowy. Mezoterapia nadaje się dla włosów wszystkich typów.
U kogo zabieg jest niezbędny?
Mezoterapia skóry głowy jest zalecana w przypadku poniższych problemów:
Wskazania do przeprowadzenia zabiegów mezoterapii:
⦁ Wypadanie włosów i różne etapy łysienia będącego skutkiem zaburzeń hormonalnych.
⦁ Suchość i zwiększona łamliwość włosów.
⦁ Rozdwajające się końcówki.
⦁ Łojotok, łupież i swędzenie skóry głowy.
⦁ Zaburzenie wzrostu włosów wywołane przez promieniowanie ultrafioletowe, przyjmowane leki, dietę, farbowanie, trwałą ondulację i dekoloryzację.
⦁ Łysienie plackowate (grzybica woszczynowa).
⦁ Zmiana struktury i objętości włosów po porodzie.
⦁ Przedwczesne siwienie.
⦁ Okres przygotowania skóry głowy do przeszczepu.
Wady mezoterapii obejmują bolesność zabiegu i utrzymujące się przez pewien czas nieprzyjemne wrażenia (swędzenie, obrzęk skóry, zasinienia).
Jak przebiega mezoterapia skóry głowy?
Pierwszym etapem musi być konsultacja z lekarzem, aby ocenić, jakiemu problemowi trzeba przeciwdziałać i jaki rodzaj ostrzykiwania jest potrzebny. Następnie wykonywany jest test alergiczny na tolerancję preparatów.
W dniu wykonania zabiegu skóra głowy jest najpierw oczyszczana za pomocą spirytusu lub chlorheksydyny, a następnie najcieńszą igłą wykonywany jest szereg wstrzyknięć bezpośrednio w skórę owłosionej części głowy. Na koniec skóra głowy znów jest dezynfekowana, aby nie doszło do wniknięcia zarazków w nakłuwane miejsca. Optymalny przebieg leczenia – 8-10 zabiegów przeprowadzanych co tydzień.
Po zabiegu przez kilka dni nie można myć włosów, opalać się, spożywać alkoholu, korzystać z masażu ani z sauny. Pierwsze efekty mezoterapii będzie można dostrzec po miesiącu, a najlepsze rezultaty będą widoczne po sześciu miesiącach od terapii.
Horizon Medical Center
Horizon Medical Center w Warszawie to specjalistyczna klinika zajmująca się medycyną regeneracyjną i estetyczną. Pacjenci mogą liczyć na lekarzy specjalistów oraz bezpieczeństwo najwyższym poziomie.