Uroda Pielęgnacja Diety: Trzy posiłki dziennie kluczem do sukcesu?

Diety: Trzy posiłki dziennie kluczem do sukcesu?

Diety: Trzy posiłki dziennie kluczem do sukcesu? [fot: Keweeboy/Dreamstime]

Regularne spożywanie trzech posiłków dziennie jest lepszym sposobem na zgubienie wagi, niż rozdrabnianie się na kilka małych - podaje agencja Reutera.

Naukowcy z Purdue University w Indianie odkryli, że otyli mężczyźni na wysokobiałkowej, niskokalorycznej diecie czują się znacznie lepiej po spożyciu trzech większych posiłków dziennie niż wtedy, gdy dostawali sześć mniejszych.

Badania obejmowały wybranych losowo 27 mężczyzn z nadwagą lub otyłością, będących przez 12 tygodni na diecie wysokoproteinowej lub normalnej. Każda dieta zawierała 750 kcal dziennie mniej, niż wartość potrzebna do utrzymania obecnej wagi. Od siódmego tygodnia badań mężczyźni spożywali trzy posiłki w odstępie pięciu godzin lub sześć posiłków co dwie godziny, przez trzy dni z rzędu. Po tym czasie następowała zamiana.

- W powszechnej opinii spożywanie kilku mniejszych posiłków dziennie jest bardzo korzystne, ale jak się okazuje, niekoniecznie współgra z kontrolą apetytu.- twierdzi Heather Leidy, z zespołu naukowców prowadzących badania

Mężczyźni na diecie wysokoproteinowej (25 proc. wszystkich kalorii pochodzi z białka), którzy jedli trzy razy dziennie, odczuwali mniejszy apetyt. Nie mieli też ochoty na jedzenie późno w nocy, w przeciwieństwie do drugiej grupy, która tylko 14 proc. kcal czerpała z białka.

Doktor Leidy ustaliła, że spożywanie trzech wysokobiałkowych posiłków pomaga lepiej kontrolować apetyt, choć podkreśla, że nie mówi o popularnej diecie Atkinsa. - Bardzo nam zależy, aby ludzie nie utożsamiali tego stylu żywienia z dietą Atkinsa. W przypadku naszej diety ciągle otrzymujesz odpowiednią ilość błonnika, owoców i warzyw.

Warto dodać, że śniadanie powinniśmy zjeść w przeciągu godziny po przebudzeniu, a kolację przynajmniej trzy godziny przed snem. I nie zapominajmy, że każdy powinien wybrać rodzaj diety najbardziej odpowiedni dla potrzeb swojego organizmu.

 

 

(AS)

2010-09-27 08:38:21

Tagi:

dieta,

jedzenie,

odchudzanie,

posiłek

Komentarze

 • 3.11.10, 16:11:14

  ~Gość napisał(a):
  Nadwaga wiąże się z licznymi problemami zdrowotnymi :choroby serca, cukrzyca, miażdżyca itd. Ludzie sobie sprawy z tego nie zdają a potem jest już za późno!
  Pokaż że ty też schudniesz z naszą pomocą. Uwierz w to!
  Polecam zdrowe, smaczne odchudzanie, bez głodowania i bez efektu jo-jo.
  idealnafigura.com/gberes