Domowe sposoby na łupież

Domowe sposoby na łupież [fot: iStock/Avesun ]

Domowych sposobów na łupież jest wiele. Aby jednak okazały się skuteczne, niezbędna jesy systematyczność. Biały śnieg na włosach nie musi być twoim znakiem rozpoznawczym, nawet domowe metody skutecznie poradzą sobie z tą przykrą przypadłością, za która odpowiedzialna jest przesuszona i skłonna do łuszczenia się skóra głowy. Chcesz wiedzieć jak leczyć łupież? Skorzystaj z naszych gotowych rad i już dziś rozpocznij atak na niechcianego wroga.

Cytryna
W większości szamponów przeciwłupieżowych możemy znaleźć jej dodatek. A to, dlatego że sok z cytryny odpowiednio stosowany na włosy to jeden z lepszych domowych sposobów na łupież. Wystarczy tylko, że połówką cytryny natrzesz sobie włosy, a potem umyjesz je zwykłym szamponem. Łupież zniknie nim się obejrzysz.Maseczka z jajek
Ubite białko musimy zmieszać z żółtkiem i tak wykonaną mieszankę nakładamy na skórę głowy. Możemy przy tym wykonać masaż skóry głowy, pobudzimy ją do lepszej pracy. Tak wykonaną maseczkę trzymamy na włosach około pół godziny.

Masaż głowy
Wspomniany wcześniej masaż głowy również sam w sobie przyczyni się do poprawy jej stanu skóry. Wykonywany raz dziennie na pewno okaże się skutecznym, domowym sposobem na pozbycie się łupieżu.

Napar z ziół
W tym przypadku skuteczny w walce z łupieżem może okazać się tymianek. Wystarczy dwie łyżki tych ziół zaparzyć wrzątkiem i po standardowym umyciu głowy przepłukać głowę naparem. Skutecznymi ziołami będą również rumianek, pokrzywa czy nagietek.

Oliwa z oliwek
Skuteczna prawie na wszystko, wystarczy tylko, że niewielką jej ilość nałożymy na dłonie przed myciem włosów i wmasujemy ją w skórę głowy.

Ocet
Choć sięgnięcie po ocet to jeden z lepszych domowych sposobów na łupież, minusem tej metody jest dość nieprzyjemna woń. Jeśli Ci to jednak nie przeszkadza wystarczy, że po każdym umyciu włosów zastosujesz odżywkę wykonaną z dwóch łyżek octu i wody.

Olej kokosowy
Nie jest tak bardzo popularnym środkiem w naszym domu jak wspomniany wyżej ocet, a szkoda, bo właściwości kokosów nie tylko działają na nasze włosy, ale na skórę. Olejek kokosowy warto stosować, jako odżywkę nie tylko w walce z łupieżem, ale i po to, by były lśniące i piękne.

Domowe sposoby na łupież to głównie maseczki wykonane z podstawowych składników, które znajdują się w naszej kuchni. Są łatwe do wykonania i tanie. Wypróbuj je zanim udasz się do apteki po specjalistyczny środek.

2013-07-16 13:37:04

Tagi:

pielęgnacja,

włosy,

domowe sposoby,

łupież

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.