Uroda Pielęgnacja Pielęgnacja ciała. Mydło z jedwabiem, ananasem lub marchewką

Pielęgnacja ciała. Mydło z jedwabiem, ananasem lub marchewką

Pielęgnacja ciała. Mydło z jedwabiem, ananasem lub marchewką [fot: PAP/Andrzej Grygiel ]

Kiedyś Polacy skazani byli na szare mydło. Teraz mają do wyboru nieograniczoną liczbę kosmetyków do mycia. W produkcji niepospolitych mydeł wyspecjalizowała się rodzinna mydlarnia sióstr Bieluń. Obecnie pracują nad delikatnymi mydłami z jedwabiem.

- Wśród naszych klientów wielu jest fanów mydła węglowego. Zawiera ono dużą ilość drobniutko zmielonego aktywnego węgla drzewnego. Początkowo, pomysł wytwarzania czarnego mydła wydaje się absurdalny. Jednak mydło węglowe jest produktem absolutnie fantastycznym. Pieni się nie czarną, a nieco szarą pianką. Natomiast ogromna powierzchnia absorpcyjna cząsteczek węgla delikatnie oczyszcza skórę i działa antybakteryjnie - mówią Life Urszula i Anna Bieluń, które w Kamieniu Pomorskim prowadzą rodzinną mydlarnię, Ministerstwo Dobrego Mydła. Wszystkie kosmetyki w całości przygotowują ręcznie, korzystając z naturalnych składników.

- Ciekawostką mogą być również mydełka Ananas i Marchew. Oba zawierają owoce, które z uwagi na witaminy i dużą zawartość cukrów wzmagają pianę i odżywiają skórę podczas mycia. Bardzo lubimy również nasze zielone mydło ze spiruliną i mielonym koralowcem - daje świetny, odżywczy peeling. Z kolei mydło przygotowane na wywarze z kawy z dużą ilością fusów świetnie masuje pobudzając krążenie podczas porannych pryszniców - opowiadają siostry Bieluń.

Pomysłowe rzemieślniczki pracują obecnie nad delikatnymi mydłami z jedwabiem. Wyrabia się je rozpuszczając kokony jedwabnika w gorącym ługu sodowym.

 

 

2015-01-12 13:33:00

Treść pochodzi z:

Komentarze

  • 29.04.15, 12:09:40

    ~wrażłiwa napisał(a):
    do mycia w szczególności delikatnej i wrażliwej skóry polecam ekologiczne mydła http://bio-kraina.pl/c/213/mydla-kosmetyki-naturalne.html
  • 29.06.15, 21:18:38

    ~Sońka napisał(a):
    uwielbiam kosmetyki naturalne, dlatego od miesięcy używam serii kosmetyków młodej polskiej marki kosmetyków wegańskich - resibo!