Detoks organizmu to nie tylko dieta! Sprawdź, jak kompleksowo oczyścić organizm
Kilkudniowe głodówki, detoks sokowy, hydrokolonoterapia, a nawet przyjmowanie środków przeczyszczających – nie każdy sposób na oczyszczenie organizmu z toksyn jest bezpieczny i skuteczny! Jeśli więc szukasz sposobu na kompleksowy detoks, który przyniesie pozytywne skutki w postaci eliminacji toksyn, odzyskanie zdrowia i dobrego samopoczucia, sięgnij po coś więcej niż tylko dietę.
Trucizny wokół nas, czyli dlaczego warto oczyszczać organizm
Zmęczenie, osłabienie nastroju, problemy skórne, obrzęki, stopniowe pogarszanie stanu zdrowia – to często bagatelizowane skutki nagromadzenia toksyn w organizmie. Te szkodliwe substancje chemiczne trafiają do naszych organizmów wraz z jedzeniem, wodą pitną, używkami i niektórymi lekami, a nawet wdychanym powietrzem! Nie zawsze da się ich uniknąć. Możesz jednak wiele zrobić, by regularnie pozbywać się ich z organizmu.
Czym tak naprawdę są toksyny?
To każda substancja chemiczna, która dostając się do organizmu, zagraża Twojemu zdrowiu. Do najbardziej niebezpiecznych toksyn zaliczane są metale ciężkie, trucizny, narkotyki i alkohol, ale też produkty przemiany materii. W sposób naturalny usuwają je narządy wewnętrzne, m.in. nerki, wątroba i płuca – jednak nagromadzone, mogą wręcz wyniszczać te organy. Właśnie dlatego tak ważne jest regularne wykonywanie detoksu organizmu.
Nie zaczynaj detoksu od diety!
Dieta jest niezwykle ważna dla ludzkiego organizmu. To obok aktywności fizycznej i unikania szkodliwych nałogów najważniejszy czynnik warunkujący nasze zdrowie. Choć w internecie znajdziesz mnóstwo pomysłów na detoks bazujący na konkretnym jadłospisie, to nie od diety należy zacząć oczyszczanie.
Od czego zatem zacząć? Odpowiedź jest prosta: od diagnostyki. Aby dieta rzeczywiście przyniosła korzyść, musi być dopasowana do potrzeb organizmu. Wyobraź sobie dwie osoby planujące rozpoczęcie detoksu: jedna ma niedobór żelaza, a druga jego nadmiar. Nie da się dopasować uniwersalnej diety dla obu tych pacjentów. Dla jednej bowiem może być ona strzałem w dziesiątkę, a dla drugiej być wręcz szkodliwa.
Wiedzą o tym specjaliści Sense Med Concept – miejsca, w którym detoks zawsze prowadzony jest pod kierownictwem lekarza. Podstawą odpowiedniego dopasowania działań do Pacjenta jest diagnostyka. Dzięki wykonanym badaniom specjalista może znaleźć optymalną terapię dla danej osoby.
Co oprócz diety?
Dieta na detoksie powinna być zdrowa i zbilansowana, uzupełniająca niedobory i wzmacniająca organizm. Oczywiście bardzo ważne są składniki sprzyjające usuwaniu toksyn nagromadzonych w organizmie. Jednak nie może być to głodówka ani dieta monoskładnikowa.
Dieta to tylko jeden z elementów kompleksowego detoksu. Innym, równie ważnym jest aktywność fizyczna – dostosowana do możliwości i upodobań Pacjenta, prowadzona przy wsparciu specjalisty, który kontroluje prawidłowość treningu, motywuje i zapewnia pozytywną atmosferę.
Kompleksowy detoks to tak naprawdę holistyczna terapia, na którą składają się też różne zabiegi, np. hydroterapia i inne wykorzystujące dobroczynne działanie wody. Niezwykle ważna jest też terapia manualna fizjoterapeuty, a gdy zachodzi potrzeba szybkiego oczyszczania i wzmocnienia orgazmu – dożylne wlewy witaminowe.
Holistyczne podejście do pacjenta to w przypadku detoksu nie tylko oczyszczenie organizmu, ale też pozbycie się mankamentów wywołanych wpływem toksyn. Dlatego oprócz opisanych zabiegów warto postawić także na zabiegi kosmetologiczne. Wpłyną one pozytywnie np. na stan cery, a co za tym idzie także na samopoczucie. Taki detoks przynosi naprawdę pozytywny, długotrwały efekt. Wpłynie dobroczynnie na zdrowie, kondycję i poczucie własnej wartości Pacjenta!
Źródło: Cline J.C. Nutritional aspects of detoxification in clinical practice [w:] „Alternative Therapies in Health and Medicine”, 2015, 21(3), s. 54-62.
Artykuł powstał we współpracy komercyjnej z Sense Med Concept