Zdrowie Diety Dieta antycellulitowa już po miesiącu daje namacalne efekty. Nie wierz jednak w cudowne produkty tak...
DIETY
2014-12-03 06:00:00

Dieta antycellulitowa już po miesiącu daje namacalne efekty. Nie wierz jednak w cudowne produkty takie jak grejpfrut lub w suplementy. Pomoże za to... bluszcz

1/4
"Pomarańczowa skórka" to także dolegliwość szczupłych kobiet
fot: Fotolia

Eva Longoria, Jennifer Aniston i Mel B - nawet szczupłe kobiety zmagają się z cellulitem. - To dlatego, że występuje on w dwóch rodzajach: tłuszczowym i wodnym. Na pierwszy skarżą się kobiety z nadwagą, ale drugi to przypadłość chudzinek - tłumaczy dietetyk Aneta Łańcuchowska. Na całym świecie pomarańczowa skórka to problem nawet 90 procent kobiet.

Cellulit to zmiany na skórze przypominające pomarszczoną łupinę cytrusa, a nawet, w najgorszych odmianach - główkę kalafiora. Występują one wtedy, gdy gromadzona pod skórą tkanka tłuszczowa zaczyna układać się nierównomiernie (cellulit tłuszczowy) lub gdy organizm ma problem z odprowadzaniem wody, głównie z powodu zbyt dużej ilości soli w diecie (cellulit wodny). Ten ostatni występuje również u kobiet cierpiących na zaburzenia hormonalne, dlatego niekiedy konieczna jest zmiana tabletek antykoncepcyjnych.

Pomarańczowa skórka najczęściej pojawia się na udach, ramionach i pośladkach. - Nie martwmy się jednak - to odwracalna dolegliwość - zauważa Aneta Łańcuchowska. - Miesiąc jedzenia odpowiednich produktów i już możemy zobaczyć pierwsze efekty. Powtarzam to zawsze: zanim sięgniemy po leki, skupmy się na jedzeniu - wtóruje jej doktor Howard Murad na łamach swej książki poświęconej cellulitowi.

Idąc tą drogą amerykańska gwiazda pop Madonna wskazuje na soję, a znana z serialu Gotowe na wszystko Eva Longoria - wodę. - Swego czasu triumfy święcił grejpfrut. Może troszkę ze względu na to, że również ma pomarszczoną skórkę, ale, w przeciwieństwie do pomarańczy, źle się nie kojarzy - śmieje się Łańcuchowska. - Nie wierzmy jednak w żadne superprodukty. Bez całkowitego przebudowania diety się nie obejdzie.

Czytaj dalej i dowiedz się, że pomóc może pokrzywa, a nawet... bluszcz

Dorota Ziemkowska

Komentarze

 • 13.11.15, 13:56:07

  ~Zuzka2 napisał(a):
  Jeżeli się odchudzasz świetna decyzją będzie dołączenie naturalnego preparatu figurena slim, odkąd dołączyłam do swojej kuracji to znaczenie szybciej tracę na wadzę.
 • 25.08.16, 18:43:32

  ~Iza033 napisał(a):
  dołącz kosmetyki guam, specjalnie stworzone do walki z tą niedoskonałlościa https://sklep.kosmetyki-beata.pl
 • 20.10.16, 12:17:31

  ~anka_200 napisał(a):
  na cellulit polecam blocelle - daje świetne efekty
 • 29.01, 13:06:56

  ~Karo90 napisał(a):
  Mi w walce z cellulitem poza dieta i cwiczeniami pomaga olejek cynamonowy https://sekretpiekna.sklep.pl/pl/p/Olejek-CYNAMONOWY-na-cellulit/172 Swietnie pachnie - stosuje go do kapieli i delikatnych masazy. Super sprawa!
 • hoola

  30.01, 10:11:20

  hoola napisał(a):
  wiadomo, że tak naprawdę to wszystko zaczyna się od wewnątrz :) ale też żeby mieć konkretny efekt trzeba działać od zewnątrz :) bazuję na vichy, staram się dbać od wewnątrz ale i do ciała i do twarzy trzeba jednak stosować porządne kremy