DIETY

Dieta cud

Dieta cud [fot: aldomurillo/iStockphoto]

Jeśli ktoś jeszcze wierzy w istnienie diety cud, musimy go zmartwić. Cudownego lekarstwa na pozbycie się zbędnych kilogramów, które działałoby tak samo na wszystkich nie ma. Każdy organizm jest inny. Inaczej będzie więc reagował na zastosowaną dietę.

Dla jednej osoby idealnym sposobem na likwidację tłuszczyku będzie dieta 1000 kalorii. Inny największe efekty zauważy stosując dietę kopenhaską. Jednej recepty nie ma. Nie oznacza to jednak, że musimy wypróbować każdą z nich, aby sprawdzić która będzie dla nas najlepsza. Lepiej przed rozpoczęciem odchudzania poradzić się specjalisty, który z pewnością pomoże nam podjąć właściwą decyzje.

Poza tym, równie ważne, co same spożywane potrawy są też kulinarne nawyki. Z tego też powodu, warto je u siebie wyrabiać, jeszcze zanim przystąpimy do zmiany jadłospisu. To od nich, w dużej mierze będzie zależało również to, jak długo utrzymają się efekty zrzucania zębnych kilogramów i czy nie będzie groził nam efekt jo-jo.

Jedną z podstawowych zasad, która z pewnością wspomoże nasze odchudzanie, jest regularne spożywanie posiłków. Zamiast trzech obfitych dań postawmy na mniejsze, ale częściej jedzone porcje. Ideałem było by jedzenie pięciu posiłków dziennie i to w odstępie trzygodzinnym. Warto pamiętać również o tym, by swój dzień zaczynać od śniadania. To właśnie ono jest najważniejszym posiłkiem i to od niego zależy jak będziemy funkcjonować w ciągu dnia .

Poza tym, warto celebrować samo przygotowywanie i jedzenie posiłków. To ostatnie jest szczególnie ważne, dlatego nie należy jeść przed telewizorem, na stojąco czy w biegu. Wtedy nasz mózg nawet tego nie zauważy i będzie wysyłał sygnały, ze nadal jesteśmy głodni. Świetnym sposobem na oszukanie swojego łaknienia jest również wypicie szklanki wody na 20 minut przed jedzeniem lub spożycie jabłka. Jeśli wprowadzimy te nawyki na stałe, z pewnością każda dieta stanie się naszą dietą cud.

2012-08-24 14:14:44

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.