Zdrowie Diety Poradniki Jak najszybciej schudnąć
DIETY

Jak najszybciej schudnąć

Jak najszybciej schudnąć [fot: Martin Cathrae/CC BY-SA 2.0/Flickr]

Zdania na temat tego, która dieta pozwala najszybciej schudnąć są bardzo podzielone. Decydując się na którąś z nich nie należy się jednak tym sugerować. To, że komuś dzięki jednej z nich udało się zrzucić kilka kilogramów, wcale nie musi oznaczać, że z nami będzie podobnie. Najszybciej schudniemy więc jeśli dostosujemy proces odchudzania do predyspozycji swojego organizmu i tego, co chcemy osiągnąć.

Skuteczne i szybkie odchudzanie najlepiej rozpocząć od wyrobienia u siebie pewnych nawyków. Pierwszym krokiem powinno być wyregulowanie pór, w których zasiadamy do stołu. Pierwszy posiłek najlepiej zjeść godzinę po przebudzeniu. Kolejne co trzy. Dzięki temu nasz organizm zacznie szybciej pracować i usprawni nasz metabolizm.

Poza tym dobrym sposobem na to, jak szybko schudnąć, może być zastąpienie wysokokalorycznych przekąsek znacznie zdrowszymi i mniej tuczącymi produktami. W tej roli świetnie sprawdzają się nie tylko świeże i suszone owoce, ale także jogurty (najlepiej naturalne) oraz orzechy i słonecznik.

Wielkim sprzymierzeńcem odchudzania jest również niegazowana woda. Jeśli więc marzy Ci się piękna i smukła sylwetka, koniecznie pij każdego dnia co najmniej 1,5 litra. Co ciekawe szklanka wody, wypita 20 minut przed posiłkiem, jest w stanie znacznie ograniczyć nasze łaknienie. Szybkiemu zrzucaniu kilogramów z pewnością nie będą sprzyjały również tłuste i smażone dania. Postaraj się więc je ograniczyć. Podobnie postępuj również z sokami w kartonie i gazowanymi napojami.

Poza tym najszybciej schudniemy spożywając przede wszystkim produkty bogate w błonnik. Tego zaś najwięcej jest w pełnoziarnistym pieczywie i makaronie, płatkach owsianych czy siemieniu lnianym.

2012-08-28 15:08:48

Tagi:

dieta,

zdrowie,

odchudzanie

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.