DIETY

Szybkie odchudzanie

Szybkie odchudzanie [fot: Melinda Nagy/Dreamstime]

Szybkie odchudzanie jest zarezerwowane dla tych, którzy oczekują niemal natychmiastowych rezultatów i nie mają na tyle zapału, by pocić się na siłowni. Warto jednak być świadomym tego, że szybkie zrzucanie kilogramów zazwyczaj nie przynosi długotrwałych efektów. Gdy więc tylko zrezygnujemy z diety, powoli zaczynamy wracać do dawnej wagi.

Jednym z głównych sprzymierzeńców szybkiego odchudzania jest woda. Gdy tylko poczujesz głód, zamiast zaglądać do lodówki, sięgnij po szklankę z wodą, a dopiero po 20 minutach rozpocznij jedzenie. W sumie w ciągu dnia powinnaś wypić jej ponad 1,5 litra.

Wielki wpływ na odchudzanie mają nie tylko odpowiednio dobrane posiłki, ale również sam proces jedzenia. Postaraj się więc jeść powoli i dokładnie przeżuwać każdy kęs. Dzięki temu Twój żołądek będzie szybciej trawił. Poza tym warto postawić na produkty i składniki, które zawierają sporo wody. Arbuz, pomidory czy winogrona szybko powinny przynieść uczucie sytości, mimo że nie zawierają wielu kalorii.

Proces odchudzania z pewnością przyspieszy się, jeśli od czasu do czasu zażyjesz trochę ruchu. Nie oznacza to oczywiście, że musisz codziennie biegać na siłownię. Wystarczy, że się przespacerujesz. Nawet półgodzinny spaceru każdego dnia może bardzo dobrze wpłynąć na Twoją kondycję.

Szybkie odchudzanie wiąże się również z pewnymi ograniczeniami. Koniecznie zapanuj nad tym, co jesz. Wystrzegaj się pustych kalorii. Odstaw słodkie, gazowane napoje i nie jedź fast-foodów. Ponadto, postaraj się systematycznie zmniejszać wielkość poszczególnych posiłków. Nie muszą być to radykalne zmiany. Postaraj się zacząć powoli i małymi krokami. Dzięki temu, z pewnością łatwiej będzie Ci wytrwać w swoim postanowieniu.

2012-08-27 12:40:34

Tagi:

zdrowie,

woda,

jedzenie,

odchudzanie

Komentarze

 • 19.01.16, 18:45:42

  ~Karolina33K napisał(a):
  Ja ze swojej strony mogę polecić suplement Novoslim. Przyspiesza i ułatwia on odchudzanie ale nie działa agresywnie. Więc odchudzanie jest bezpieczne i przyjemne. Oczywiście optymalna dieta i ruch to podstawa
 • fokazielonooka

  26.01.16, 16:46:43

  fokazielon… napisał(a):
  Fajny, efektywny zabieg, na który ostatnio sama chodzę to Redustim. Skorzystałam z atrakcyjnej ceny w Vici Clinic w Krakowie i wykupiłam pakiet 12 zabiegów za 2 tys. zł. Po 4 zabiegach wyniki są obiecujące, straciłam już 3 cm. Po całej serii można zgubić nawet do 12 cm :) Sam zabieg przyjemny a wyszczupleniu poddane jest całe ciało.
 • 29.01.16, 12:52:06

  ~Estera_esti napisał(a):
  Z koleżanką rzuciłyśmy wyzwanie wadze i podjęłyśmy kurację odchudzającą wspomaganą Novoslimem. Jak na razie bardzo dobrze nam idzie. Ob tak dalej i osiągnę
 • vikav

  15.03.16, 10:03:12

  vikav napisał(a):
  Kiedyś szybko schudłam, ale równie szybko niechciane kilogramy wróciły:) Dlatego teraz chudnę równomiernie i mam szansę, że tak mi zostanie. Moim zdaniem nie ma jednego cudownego środka- trzeba działać kompleksowo. Dieta, ćwiczenia i wspomaganie się preparatami naturalnymi takimi jak Nopalinia Max dzięki której przyśpiesza się metabolizm tłuszczów i węglowodanów.