Zdrowie Fitness Giria pozwoli schudnąć, bosu zbuduje mięśnie nóg, a ćwiczenia na drążku ułatwią oddychanie. Poznaj g...
2015-01-09 06:00:00

Giria pozwoli schudnąć, bosu zbuduje mięśnie nóg, a ćwiczenia na drążku ułatwią oddychanie. Poznaj gadżety, które zrewolucjonizują twój trening

1/6
Giria po wielu latach przeżywa odrodzenie. Ten gadżet kształtuje mięśnie i chroni kręgosłup.
fot: Wikimedia/Domena Publiczna

I - Giria

Giria to ciężarek z wyglądu przypominający kulę armatnią z uchwytem. Ten gadżet powstał na początku XVIII wieku w Rosji. Podnosili go rolnicy, którzy na festiwalach wiejskich chcieli zaimponować kobietom swoją siłą. Później, w XX wieku armia radziecka używała girii do treningów siłowych i wytrzymałościowych. Na dzisiejszych siłowniach pełni podobną funkcję.

- Giria jest godna polecenia - zapewnia trener Norbert Gotz z serwisu www.norbertgotz.pl. - Odpowiednio trenując wzmocnimy całe ciało, również głębokie partie mięśniowe, polepszymy jakość sylwetki i kondycję.

Początkujący powinni rozpocząć trening od kołysania. Gwałtowniejsze ćwiczenia mogą skończyć się kontuzją. Żeby poprawnie wykonać kołyskę, należy stanąć w rozkroku, chwycić odważnik obiema rękami, a następnie unieść ponad głową i opuścić między nogi.

Na początku wystarczy siedmiominutowy trening. Z czasem wydłuż go do około 20 minut, a spalisz nawet 300 kalorii. Dzięki ćwiczeniom pozbędziesz się fałdek na brzuchu, w okolicach ud i pośladków, a także wzmocnisz mięśnie dolnej partii pleców, nóg i ramiom.

Maksymalna waga odważnika dla osoby początkującej to 12 kg. Koszt to około 150 zł. Trening jest bardzo efektywny, ale nie można go polecić każdemu. Przede wszystkim, jeśli masz problemy z kręgosłupem, to wcześniej musisz skonsultować się z lekarzem.

Na następnej stronie poznaj nowy wynalazek, który służy nogom, plecom i brzuchowi

Damian Tomczyk

Komentarze

 • Rulfik

  9.01.15, 13:56:59

  Rulfik napisał(a):
  Giria faktycznie swego czasu była używana na siłowniach i w fitnessklubach. Mało kto wierzy, że ten przyrząd może być skuteczny, problem pewnie tkwi w jego prostocie. Żelazo z uchwytem :)
 • 28.07.15, 11:00:33

  ~Artepate napisał(a):
  Niemniej ćwiczenia powinny być połączone z odpowiednią dietą. Dla tych, którzy są zainteresowani zdrowym trybem życia i odżywiania mogę polecić koktajlewarzywne.pl Super sprawa; prowadzę aktywny tryb życia - kajaki, rowery, konie, biegi... Koktajl mam zawsze przy sobie i gdy tylko braknie mi sił to wolę go wypić i zadbac o zdrowie niż na siłe obzerac się fastfoodami.
 • 30.09.15, 08:03:50

  ~jolka b napisał(a):
  Odchudzać się to trzeba wiedzieć jak to zrobić. Ja stosowałam dietę 1000 kalorii, Dukana, Kwaśniewskiego. Efekty na krótko straszne jojo i do tego pojawiły się problemy z nerkami i wyniszczenie organizmu. Teraz wiem, ze sama dieta i do tego nieumiejętna niczego nie załatwi. To musi być cały system oparty na wiedzy. Zapoznajcie sie z ksiazką Odchudzanie z elementamii fizjologii i biochemii, tam pisza jak działa naprawdę nasz organizm obalaja mity na których żerują inni. Od 7 miesięcy odchudzam sie systemem fizjologiczny zgodnie z tą ksiazką. Mam 15 kg mniej bez jojo i czuję sie świetnie. Wyniki wróciły do normy i chce mi sie żyć. Naprawde lepiej wiedzieć co i jak robic bo mozna zrobić sobie krzywdę...
 • 12.01.16, 15:25:08

  ~Majka2002 napisał(a):
  Trening z kettlebells jest genialny! Ale najpierw trzeba jednak skorzystać z pored trenera aby nauczyć się prawidłowej techniki.

  http://maximus.media/aktualnosci.html?id=631&t=czym-jest-trening-kettlebells
 • marta.karbownik76

  11.06.16, 21:55:59

  marta.karb… napisał(a):
  Dla mnie super. Dzięki temu gadżetowi fajnie wymodelowałam ramiona !
 • 18.01, 21:19:44

  ~Melanka napisał(a):
  wybieram się w najbliższy piątek właśnie na Bosu.. nie wiem czy dam radę :D ale przyszła mi dziś paczka z koszulkami JTB Poland z fitstore to mam motywacje żeby wyjść na trening :D trzymajcie kciuki!!
 • 4.05, 10:13:42

  ~fitness laska napisał(a):
  U mnie w klubie Fitmore też robimy ćwiczenia z odważnikiem :) Wszystko jest opisane na stronie: http://www.fitmore.pl/oferta/oferta-dla-doroslych/