Kwalifikacja do laserowej korekcji wzroku – jak wygląda procedura?

Zastanawiasz się, jak wygląda klasyfikacja do laserowej korekcji wzroku? Podczas wizyty w klinice okulistycznej zespół lekarzy i optometrystów zbada Twoją jakość widzenia, a także przeprowadzi szczegółowy wywiad medyczny. Zebrane i przeanalizowane informacje pozwolą dobrać właściwy zabieg, dzięki któremu męcząca wada wzroku stanie się przeszłością.

Laserowa korekcja wzroku – kwalifikacja do zabiegu

Wada wzroku to dla wielu osób trapiący problem – nie tylko przeszkadza w swobodnym czytaniu i uprawianiu sportu, ale także utrudnia rozwój zawodowy czy spełnianie marzeń. Na szczęście, dzięki nowoczesnej technologii okulistycznej w kilka chwil możesz pozbyć się męczących problemów z widzeniem. Laserowa korekcja wzroku to zabieg, dzięki któremu pożegnasz:

  • nadwzroczność – do +6.00 dioptrii
  • krótkowzroczność – do -12.00 dioptrii;
  • astygmatyzm – do 6.00 dioptrii.

Jednak zanim dokuczliwa wada stanie się przeszłością, a soczewki kontaktowe i okulary korekcyjne niepotrzebnym dodatkiem, musisz umówić się na wizytę kwalifikacyjną. To niezwykle istotny etap, który wpływa na rodzaj i bezpieczeństwo przeprowadzanego zabiegu.

Jeżeli marzysz o laserowej korekcji wzroku, sprawdź ofertę Kliniki Optegra, gdzie Twój wzrok zostanie poddany szczegółowym badaniom i testom przez grono doświadczonych specjalistów. Uzgodnij dogodny termin odwiedzin jednej z placówek i powitaj nową jakość widzenia. Więcej informacji: https://www.optegra.com.pl/laserowa-korekcja-wzroku

Kwalifikacja do laserowej korekcji wzroku – podstawowe kryteria

Jednym z najważniejszych kryteriów kwalifikujących do zabiegu z użyciem lasera jest odpowiedni wiek – pacjent kliniki okulistycznej powinien mieć ukończone 21 lat. Z korekcji skorzystają też młodsze, pełnoletnie osoby o ustabilizowanej wadzie wzroku. Warto pamiętać, że muszą one dokładnie udokumentować stan swojego zdrowia co najmniej na przestrzeni ostatniego roku – niezwykle przydatne okażą się m.in. stare recepty na okulary korekcyjne.

Wskazówka:

Podczas wizyty kwalifikacyjnej lekarz zapuści do Twoich oczu krople rozszerzające źrenice, przez które będziesz mieć problemy z wyraźnym widzeniem. Dlatego w dniu odwiedzin kliniki zrezygnuj z prowadzenia samochodu.

 

Zastanawiasz się, kto nie może zdecydować się na laserową korekcję wzroku? Do najczęstszych przeciwwskazań należą m.in.:

  • zespół suchego oka – zabieg mógłby nasilić dolegliwości, a okres rekonwalescencji znacząco wydłużyć;
  • jaskra – w trakcie rozwoju schorzenia uszkodzeniu ulega nerw wzrokowy, a wykonana korekcja mogłaby nie przynieść zadowalających efektów;
  • stożek rogówki – przez ciągłe zmiany w kształcie oraz grubości przedniej ściany oka, postęp choroby jest trudny do przewidzenia;
  • cukrzyca – zmiany na siatkówce narządu wzroku oraz nieuregulowany poziom cukru we krwi mogą uniemożliwić wykonanie zabiegu.

Pamiętaj, że każdy przypadek jest inny – zanim zrezygnujesz z laserowej korekcji wzroku, skonsultuj się z zaufanym lekarzem lub optometrystą. W razie wystąpienia jakichkolwiek przeciwwskazań specjalista może zaproponować Ci inny, równie skuteczny zabieg, dzięki któremu pozbędziesz się towarzyszących dolegliwości.

Laserowa korekcja wzroku – jak przygotować się do wizyty kwalifikacyjnej?

Wizyta kwalifikacyjna do laserowej korekcji wzroku może potrwać od 1,5 do 3 godzin – w trakcie odwiedzin kliniki okulistycznej zostaniesz poddany licznym badaniom, w tym m.in.:

  • ocenie ostrości wzroku;
  • zmierzeniu ciśnienia wewnątrzgałkowego;
  • pomiarowi wady refrakcji;
  • aberracji całego układu optycznego;
  • topografii i tomografii rogówki.

Jak przygotować się do wizyty kwalifikacyjnej? Jeżeli często nosisz soczewki kontaktowe, to musisz z nich na jakiś czas zrezygnować – w zależności od ich rodzaju okres ten może wynieść od 7 do 30 dni. Na pierwsze spotkanie ze specjalistą warto zabrać ze sobą aktualnie używane okulary, ale też stare recepty okulistyczne czy listę przyjmowanych leków.

 

Artykuł sponsorowany