Zdrowie Żyj zdrowo Aplikacja pomoże ci rzucić słodycze i palenie, podpowie, co można ugotować z resztek, jakie masz w l...
2014-12-29 06:00:00

Aplikacja pomoże ci rzucić słodycze i palenie, podpowie, co można ugotować z resztek, jakie masz w lodówce i ukołysze do snu. Zobacz, co warto zainstalować na swoim telefonie

1/6
Tablet czy telefon możesz wykorzystać jako osobistego nauczyciela lub mentora.
fot: European Parliament / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0)

Efektywność i nauka

Trudno jest wytrwać w noworocznych postawieniach, dlatego na pomoc przychodzi technologia - konkretnie aplikacja Lift, dostępna na Androidzie i iOS. Dzięki niej możliwe jest wyrobienie w sobie nowych nawyków. Możemy zacząć wcześniej wstawać, przestać jeść słodycze, regularnie ćwiczyć, codziennie mówić kocham Cię partnerowi. Lift mobilizuje do działania, wysyłając użytkownikom powiadomienia pochodzące z aplikacji oraz od kibicujących znajomych.


Print screen www.lift.do

Lift to wirtualny coach, który wspiera w osiągnięciu ponad 200 tysięcy zaprogramowanych celów. W 2014 roku użytkownicy tej aplikacji najczęściej pragnęli: systematycznie ćwiczyć, pić więcej wody, więcej czytać, regularnie medytować, chodzić spać o północy, częściej korzystać z siłowni i biegać. Pierwszy krok korzystania z tej aplikacji polega na wyborze celu. Następnie aplikacja motywuje do jego osiągnięcia na trzy sposoby: przypomina o czynnościach w powiadomieniach, oznacza osiągnięcie poszczególnych etapów na drodze do sukcesu i daje możliwość uzyskania porad i wsparcia od sieci użytkowników lub coachów tworzących to narzędzie.

Flashcards+
Flashcards+, źródło: prepgame.com

Kobiety, które stawiają na edukację, powinny poznać Flashcards+. To darmowa aplikacja, która umożliwia stworzenie własnych fiszek do zapamiętywania języków, pojęć do egzaminu, wzorów. Użytkownicy tworzą bazę gotowych fiszek, z których swobodnie można korzystać. Jeśli interesuje cię jakieś zagadnienie, kopiujesz je do swojego konta i rozpoczynasz naukę. Aplikacja umożliwia odznaczanie tych fiszek, które szybciej i lepiej zapamiętasz, by nie powracać do nich zbyt często. To ważna funkcja, która pozwala skupić uwagę na nowym materiale.

Aneta Ilnicka, Kamila Augustyn
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.