Zdrowie Żyj zdrowo Ojcem aniołków Victoria's Secret jest mężczyzna, który wstydził się kupić bieliznę dla żony. Dzisiej...
2015-01-14 06:18:00

Ojcem aniołków Victoria's Secret jest mężczyzna, który wstydził się kupić bieliznę dla żony. Dzisiejszy kanon piękna modelek wyrósł na... ekspedientkach

1/6
Behati Prinsloo w kultowych złotych skrzydłach
fot: Victoria's Secret

Biust wcale nie obfity, miseczka 32 A lub B, wzrost 178 cm, długie włosy, najlepiej lekko pofalowane, lśniąca skóra, dziewczęcy uśmiech i oddanie marce - taki jest aniołek Victoria's Secret. Najlepiej, żeby nic nie zmieniał, bo może stracić pracę za krytykę bieliźnianego imperium lub zbyt krótkie ścięcie włosów.

Dziennikarka modowa Danielle Prescod zapragnęła przejść casting na aniołka. Spotkała się z Jillian Straus, która przygotowuje modelki do występów w mediach. - Pierwsza zasada - nigdy nie pojawiaj się przed kamerą we wzorzystych lub białych ubraniach. Na nagraniu to będzie wyglądało fatalnie - przestrzegła ją specjalistka. Ups! - wyrwało się Danielle ubranej w biały, puszysty golf.

Medialny szum wyrósł wokół marki dopiero na przełomie lat 80. i 90., kiedy zaczął ją prowadzić doświadczony przedsiębiorca Leslie Wexner. Wcześniej Victoria'€™s Secret była ciekawostką, adresowaną głównie do... panów. Wymyślił ją w 1970 roku menadżer Roy Raymond po tym, jak chciał kupić żonie seksowną bieliznę, ale sprzedawczyni potraktowała go jak dewianta. Ponieważ był z natury nieśmiały, spłoszył się i uciekł. Jego zdziwienie było ogromne, gdy kilka dni później, podczas dyskusji z kolegami dowiedział się, że i oni krępują się kupować żonom coś bardziej wykwintnego niż koszulki z bawełny przemysłowej.

Raymond zapragnął stworzyć sklep przyjazny mężczyznom. Buduar obity ciemnym drewnem, w którym sprzedawczynie będą wiecznie uśmiechnięte, miłe i chętne do wyjaśnienia czym różni się miseczka 30 F od 32 E. Zapożyczył się u rodziny, pobrał wszystkie oszczędności i z żoną otworzył w Kalifornii pierwszy butik. Zaczął również na cały kraj rozsyłać katalog, w którym piękne kobiety prezentowały zasoby bieliźnianej marki.

Na następnej stronie o tym, jak wygląda idealna poza przybierana przez aniołka

Dorota Ziemkowska
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.