Zdrowie Żyj zdrowo Wybielanie zębów na cztery sposoby. Zobacz, jak szkodzi cytryna, dowiedz się, dlaczego warto wydać w...
2014-12-10 06:46:00

Wybielanie zębów na cztery sposoby. Zobacz, jak szkodzi cytryna, dowiedz się, dlaczego warto wydać więcej i przygotuj się na wymianę plomb

1/6
Dziewiętnastowieczna kobieta instruuje jak poprawnie myć zęby.
fot: Dupons Brüssel/wikimedia/CC BY-SA 3.0

Moda na wzorowy uśmiech nie jest niczym nowym. Idealny kolor był pożądany już w średniowieczu. Korzystano z różnych środków, takich jak popiół, sproszkowany róg jelenia, kreda czy sól. Próbę czasu przeszła soda, która jest składnikiem dzisiejszych past.

Osoby z białymi zębami wyglądają o 5 lat młodziej i o 20 proc. atrakcyjniej - takie wnioski płyną z badań przeprowadzonych przez brytyjskich naukowców. Skąd taka opinia? Główna uwaga rozmówcy kierowana jest na usta, dlatego to co w nich widzimy, rzutuje na ogólną ocenę.

Podczas symulowanych rozmów kwalifikacyjnych okazało się, że aż 58 proc. osób mających białe zęby znalazłoby pracę, 53 proc. miałoby szansę na podwyżkę, a 65 proc. osób było przez rekruterów postrzeganych, jako bardziej profesjonalne i  pewne siebie.

Dzisiejsze możliwości stomatologii dochodzą do perfekcji. Postęp w tej technologii może zapewnić każdemu hollywoodzki uśmiech. Apteki, drogerie, reklamy oferują liczne produkty, dzięki którym z większa pewnością można się uśmiechać.

Również w internecie można znaleźć liczne domowe sposoby. Jednak eksperci ostrzegają - niektóre szkodzą.  Są też takie, które mogą poważnie nadwyrężyć budżet.

Cytryna, sól, a może zielona herbata? Na następnej stronie przeczytaj, czy domowe sposoby działają

Damian Tomczyk

Komentarze

 • 21.12.14, 23:32:17

  ~mr.Tac napisał(a):
  Zielona herbata?? ja czytałem, że zostawia na zębach więcej osadu niż zwykła...
 • Rulfik

  12.01.15, 11:46:51

  Rulfik napisał(a):
  Trochę poprawiają ale trudno wygrać z naturą. Dlatego niestety najlepszym rozwiązaniem jest "malowanie" zębów.
 • 23.01, 08:38:03

  ~Maja34 napisał(a):
  Wybielanie zębów tylko u stomatologa. Stosowanie środków niewiadomego pochodzenia kupione gdzieś w internecie to ryzyko zniszczenia szkliwa itp. Ja skorzystałam z takiego pakietu https://emarket.luxmed.pl/Emarket/PF-PAKIET-TWOJ-PIEKNY-USMIECH niedrogo jak za tyle zabiegów a efekt jest spory. W ty roku na pewno jeszcze raz wybiorę się na wybielanie aby efekt był jeszcze lepszy.
 • 4.02, 23:05:11

  ~paraluszka napisał(a):
  ja korzystam z usług stomatologa i nie tylko w profemedzie. Oczywiście, że wybielanie zebów na własna reke jest bardzo niebezpieczne. Zreszta po co sie meczyć jak mozna iśc do profesjonalisty i miec efekt gwarantowany.
 • 4.05, 10:03:28

  ~HaniaAnia napisał(a):
  Moim zdaniem domowe sposoby nie działają. Ja używam ekstra wybielającej pasty CREST z tego sklepu https://www.prozakupy.pl/pl/c/Pasty-do-zebow-CREST/10 i po raz pierwszy w życiu mogę powiedzieć, że mam w miarę białe zęby.
 • 31.05, 02:49:36

  ~daya napisał(a):
  ja tam wolę wybielać zęby u profesjonalistów, u nas w Krakowie jest Studio SE+ na Batorego. Mogę śmiało polecić http://www.studiose.med.pl/
 • 11.10, 15:43:37

  ~Iga_Nowa napisał(a):
  Bardzo fajnym sposobem na wybielanie zębów jest węgiel aktywny. Dowiedziałam się o tym stosunkowo niedawno, ale już zdążyłam przetestować. Bardzo, bardzo polecam. Węgiel aktywny w proszku, który nakłada się na szczoteczkę i jak pastą szoruje zęby :) Kilka razy i widać różnice, naprawdę. Generalnie nie jest to najtańszy produkt ale jak jest jakiś rabat w drogerii to warto wypróbować. Ja się odważyłam i kupiłam na Alie (https://www.picodi.com/pl/aliexpress) - nawet był wtedy jakiś rabat :)
 • 15.10, 22:27:18

  ~ania8998 napisał(a):

  Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie?
  Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką?
  Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić?
  Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl
  Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja.
  Podejście, które o lata świetlne wyprzedza konkurencje!
  Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko!
  Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl
  który w ciągu tygodnia odmieni Twoje życie!
  Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało!
  Pokaż na co Cię stać i wejdź na www.igortreneronline.pl !

  Polecam :)